برای تماس کلیک کنید 02166594014

ویژگی های گونی ساختمانی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 8 آبان 1400 در ساعت 12 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ویژگی های گونی ساختمانی

یکی ز انواع محصولات ساختمانی که به عنوان پوشش نما بر روی داربست مورد استفاده قرار می گیرد گونی های پلاستیکی هستند که از جنس پلی پروپیلن ساخته شده اند و به همین دلیل به آن ها گونی نما یا ساختمانی گفته می شود. این محصولات با توجه به مواد اولیه ای که از آن ساخته شده اند بسیار وزن کمی دارند و مقاوم و مستحکم می باشند که این دو مورد جز اولین ویزگی های گونی ساختمانی است. این محصولات معمولا بر اساس نیاز مشتریان و با توجه به جایی که قرار است از آن استفاده کنند تولید و عرضه می شود به همین دلیل قابل سفارشی سازی هستند . با این حال توجه داشته باشید که این محصولات را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید و به ابعاد و رنگ ,استحکام و سایر ویيگی هایی از آن که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد توجه داشته باشید .

از آنجایی که مواد و مصالح ساختمانی ممکن است اسیدی باشند این گونی ها در برابر آن ها نیز مقاومت می کنند از مستربچ های قرمز و آبی و سفید و سیاه و سبز  این گونی های پلاستیکی  تولید می شوند و  فرآیند چاپ بر روی این محصولات انجام میگیرد.

نمونه های معمولی  ومقاوم در باربر نور خورشید 2 مدل متنوع این محصولات به شمار می آیند . در مدل هایی که مقاوم در باربر نور خورشید هستند نخ های پروپیلن دارای یو وی می باشند.

گونی های ساختمان به شکل رول پیچ در بازار عرضه می شوند و معمولا از آن ها یک تا چهار متر می باشند؛ بنابراین بسته به نیاز خود می توانید هر کدام از آن ها را خریداری نمایید .

انواع زیادی از گونی های وجود دارد که نه تنها در موارد ساختمان سازی بلکه برای صنایع مختلف و کشاورزی به کار گرفته می شوند.

به کار گرفتن این گونی ها بسته به جنس کیفیت که ارایه می دهند و اندازه آن ها متفاوت است و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. همانطور که گفتیم یکی از این محصولات گونی های ساختمانی هستند که مزایای زیادی ارایه می دهند.اگر میخواهید درباره گونی پلاستیکی لمینت اطلاعاتی داشته باشید توصیه میکنم این مقاله را در دسته مقالات مطالعه نمایید .

ویژگی های گونی ساختمانی چیست؟

این گونی ها معمولا از پارچه های زمختی تولید شدند که معمولا برای حمل مصالح ضایعات و یا حتی به عنوان نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد. هر چند قبلا الیاف طبیعی متداول ترین مواد برای تولید محصول به شمار می رفتند با این حال به مروز الیاف مصنوعی به بازار آمده و گونی های پلاستیکی امروزه بیشتر از گذشته مصرف می شوند.

گونی های نما در دسته محصولات لمینتی قرار میگیرند و این محصولات نیز از پلیمر و الیاف پلی پروپیلن ساخته شده اند. همانطور که گفتیم آن ها مقاومت خوبی از خود ارایه می دهند و در برابر فشار های کششی دچار پارگی و پوسیدگی نمی شوند.

گونی نما را از چه موادی می سازند؟

مادهای که بسیار برای تولید گونی نما مورد استفاده قرار می گیرد پلی پروپیلن است که در دسته ترموپلاست ها می باشد. نه تنها در بحث ساختمان سازی بلکه در پزشکی خودروسازی ,صنعت غذایی و بسیاری از صنایع دیگر از این محصولات استفاده می کنند.این نمونه های ساختمانی به عنوان گونه های نخاله ساختمانی نیز شناخته می شوند, به این دلیل که می توانید برای حمل و نقل مصالح ساختمانی ضایعات آن از این محصولات استفاده کنید و یا اینکه در صنعت کشاورزی برای بخش مواد شیمیایی کود و پلیمر آن ها را به کار ببرید .

فرآیند تولید گونی های ساختمانی

معمولا در طی چهار مرحله یعنی ریسندگی ,بافندگی,دوخت و بسته بندی گونی های نما با استفاده از مواد پلی پروپیلن ساخته می شوند و در بازار عرضه می گردد.

زمانی که نخ های پلی پروپیلن در مرحله ریسندگی قرار دارند ,در طی یک فرآیند پیچیده برای تبدیل شدن به گونی آماده می شود,سپس با استفاده از دستگاه های بافندگی رول می شوند.شرایط بافتن گونی ها در سه شکل تار وپودی حلقوی تاری و حلقوی پودی انجام میگیرد .

قبل از اینکه گونی ها وارد بخش دوخت شوند آن ها را با استفاده از تیغه های حرارتی برش می دهند. پس از آن گونی های ساختمانی دوخته می شوند و با استفاده از چرخ های مخصوص این مواد پلاستیکی قلاب دوزی روی آن ها انجام میگیرد تا از استحکام کافی برخوردار باشند. در مرحله بعدی فرآیند بسته بندی محصولات انجام میگیرد و معمولا آن ها را در بسته های 500 تایی به بازار عرضه می کنند.

خصوصیات گونی های ساختمانی

اگر انواع مختلف گونیهای نما را بشناسید می توانید بهترین مدل های آن را انتخاب کنید تا برای کاربردهای مختلف ازآن ها استفاده کنید. به عنوان مثال به منظور بسته بندی مواد و مصالح و یا انتقال ضایعات ساختمانی این محصولات گزینه مناسبی برای شما خواهند بود.

اندازه های گونی : بر اساس نیاز مشتری ابعاد گونی های ساختمانی قابل تغییر خواهند بود . از این رو می توانید بر اساس نیاز خود آنها را انتخاب کنید ,معمولا عرض گونی ها 200سانتیمتر است و طول آن ها

با توجه به سفارش مشتری عرضه می شود.

فرآیند دوخت : بخش پایانی گونی های ساختمانی را با یک یا دو ردیف می سازند تا با توجه به نیاز مشتری از استحکام کافی برخوردار باشند. این مسیله خیلی مهم است است به خصوص زمانی که قرار باشد مواد مصالح ساختمانی را به کمک آن ها انتقال دهید.

فرآیند رنگ آمیزی و چاپ :مورد بعدی این است که گونی های ساختمانی در رنگ ها متفاوتی عرضه می شود و شما می توانی بر اساس نیاز خودتان هریک از این گونی ها را در عرصه های مختلف سفارش دهید و موارد مورد نظر را بر روی آن ها چاپ نمایید .

افزایش مقاومت: بر اساس متریال به کار در این محصولات می توانید مقاومت و استحکام آن ها را نیز تعیین نمایید.این مورد بسته به استحکام پلی پروپیلن دارد حتی می توانید موارد را انتخاب کنید که در برابر نور خورشید مقاوم هستند و در کوتاه مدت دچار پوسیدگی نمی شود.

قیمت گونی های ساختمانی

برای خرید این گونی ها ابتدا لازم است در نظر بگیرید که چه مقداری از آن را نیاز دارید . به این دلیل که این موارد برای خرید بسیار اهمیت دارد. مدل های مختلف در رنگ اندازه و فرایند دوخت بسیار اهمیت دارد. مدل های مختلف در رنگ اندازه و فرآیند دوخت خاص در بازار عرضه می شود که می توانید به صورت متری و اساسی نیاز خود آن ها را خریداری نمایید .

از آنجایی که این گونه ها کاربرد زیادی دارند تقاضا برای آن ها زیاد است. به عنوان مثال گونی های پلاستیکی بسیار متداول هستند و تقاضا تقاضا برای آن ها بیشتر است . معمولا این محصولات به صورت رول خرید و فروش می شوند و به همین دلیل است که محدودیتی در طول آن ها وجود ندارد .

تولید کننده انواع گونی معمولی,فروشگاه گونی و کیسه,تولید کننده کیسه و گونی،تولید کننده انواع گونی لمینت,فروشگاه گونی کیسه معمولی,تولید کننده انواع گونی 3 لایه,فروشگاه کیسه کامپوزیت,فروش کیسه گونی صدفی,فروش گونی معمولی,

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :