برای تماس کلیک کنید 02166594014

همه چیز درباره کیسه لمینت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 3 آبان 1400 در ساعت 12 : 4 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همه چیز درباره کیسه لمینت

کیسه لمینت یک نوع پوشش محافظتی است که در تولید پارچه های کیسه جامبو و گونی (لمینه)استفاده می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با این نوع کیسه آشنایی بیشتری پیدا کنید.

آشنایی با کیسه لمینت

در فرآیند لمینت دو یا چند شبکه بسته بندی انعطاف پذیر به وسیله یک ماده اتصال به هم دیگر متصل می شوند.

بستر هایی که از این شبکه ها تشکیل شده اند ممکن است از موارد مختلفی چون فیلم مقاله و یا فویل آلومینیومی باشند.

لمینت در زمان بسته بندی به صورت ورقه ورقه در داخل کیسه قرار داده می شود تا جلوی رطوبت را بگیرد اما این موضوع باعث ایجاد مقاومت 100 درصدی در مقابل رطوبت نشده و آن را به یک کیسه ضد آب تبدیل نمی کند. اگر بخواهید که کیسه شما شرایط ضد آب داشته باشد ,باید از یک لایه پلی اتیلن در داخل آن استفاده کنید . اگرچه این کیسه هم 100 در صد ضد رطوبت نخواهد بود .

بنابراین همانطور که پیداست تفاوت اصلی کیسه لمینت با کیسه پلی اتیلن بحث میزان نفوذ رطوبت است در هنگام خرید باید شرایط محتویاتی که قرار است داخل این کیسه ها قرار دهید را به طور کامل و با دقت در نظر بگیرید.

کیسه گونی لمینت کاربرد هایی دارد:

از کیسه لمینت در موارد مختلفی استفاده می شود که در لیست زیر آورده شده اند:

بسته بندی حبوبات ,خشکبار,ادویه جات,محصولات و بذر های کشاورزی و .....

بسته بندی محصولات دامی و خوراک دام (انواع محصولات مکمل غذایی و دارویی دام و طیور و آبزیان

بسته بندی انواع پودر ها مانند شیر خشک و پودر پنیر و پودر سوخاری و ....

بسته بندی مواد گرانولی (همچون مستر بچ و ....

بسته بندی انواع مختلف رنگ های پودری

بسته بندی مواد معدنی

بسته بندی مواد شیمیایی

بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی لوازم آرایشی بهداشتی

مزایا و معایب کیسه های لمینت

هریک از کیسه های پلاستیکی که تولید می شوند,مزایا و معایب خاص خودشان را دارند و کیسه های لمینت هم از این قاعده مستثنا نیستند. ظاهر امر این است که کیسه هایی که تنها از یک جنس یا به اصطلاح مونو متریال هستند واستحکام بالاتری دارند. ضخامت بالاتر و موادی که دربین لایه های کیسه لمینت قرار می گیرند,سبب می شود که در مقایسه بین این دو نوع پلاستیک حس استحکام بیشتری به شما دست دهد.

یکی از مزایای اصلی کیسه لمینت زیبایی آن و این نکته است که به جوهر اجازه می دهد که در بین لایه ها قرار گرفته دو قفل شود در واقع هنگامی که شما روی یک کیسه  مونومتریال چیزی را چاپ میکنید . باید حتما روی لایه خارجی اتفاق بیافتد چون نمی خواهید که جوهر با محتویات کیسه در تماس باشدو تاثیری روی کیفیت آن بگذارد. اما پرینت روی لایه خارجی ؛ظاهر بسته بندی را آسیب پذیر می کند . بخشی از این پرینت ممکن است خش بیافتد,خیس شود و کل طراحی محصول و برند را زیر سوال ببرد. اما کیسه های لمینت به نحوی طراحی شده اند که می توانید تصویر و رنگ دلخواه را در بین لایه ها قرار دهید . در این صورت هم از گزند عوامل خارجی در امان هستند و هم آسیبی به محتویات داخل کیسه نمی رسانند.

این کیسه به دلیل قفل کردن هوا در داخل ,روش بسیار مناسبی برای نگهداری از مواد غذایی است. به علاوه ,در سایزهای کوچک کیسه های لمینت ,امکان پر فراژبه صورت دسته موزی هم وجود دارد . این روش محبوبیت بالایی در بین مشتریان دارد.

انواع گونی پلاستیک لمینت

کیسه های لمینت به اشکال گوناگون و در ابعاد مختلفی تولید می شود,در ادامه دو مورد از انواع این کیسه ها را بررسی می کنیم :

کیسه گونی لمینت دولایه (با لایه نایلون دوزی شده)

این کیسه ها درست مانند کیسه هایی که یک سر آن ها باز است ,ته دوخت هستند. البته یک تفاوت اصلی دارند و آن اینکه یک لایه داخلی از جنس نایلون دارند. قسمت انتهایی کیسه معمولا به درخواست مشتری سر دوزی می شود  و دو لایه قسمت بالایی کیسه لمینت به هم متصل می شوند. لایه نایلونی که اضافه می شود,در حقیقت از محتویات کیسه در مقابل مسایل مختلفی مختلفی چون رطوبت جلوگیری می کند , استحکام آن را بالا می برد و مانع بیرون ریختن مواد می شود. بنابراین این کیسه برای بسته بندی محصولات حساسی چون شکر,کود های شیمیایی و محصولات پترو شیمی که باید در مقابل رطوبت به دقت محافظت شوند,مناسب است.

در کیسه گونی لمینت دو لایه ,لایه بیرونی از جنس پلی پروپیلن پ.پ و لایه داخلی از پلی اتیلن است .نایلون به کار رفته در این مدل انواع گوناگونی دارد که برخی از آن ها را در ادامه مطلب مشاهده میکنید:

لب دوزی شده

لب دوزی و ته دوزی شده

لب دوزی ته گونی دو لایه برگردان

لایه دوزی شده با ته نایلون

لایه گذاری بدون دوخت

 این نوع کیسه ها همچنین در مواردی که لازم است رطوبت مواد داخل کیسه هم به بیرون نفوذ نکند نیز کاربرد دارند.

گونی فشرده ضد آب و آفتاب

این نوع گونی ها به سفرش مشتری در ابعاد مختلفی تولید می شوند. همچنین این نوع گونی را می توان به چند رنگ و طرح مختلف تولید کرد. وزن این نوع گونی لمینت ,حدودا از هر متر مربع 130گرم تا 250 گرم می تواند متفاوت باشد. این کیسه نیز از جنس پلی پروپیلن و پلی اتیلن است.

فروشگاه گونی لمینت,کیسه گونی لمینت,گونی معمولی,کیسه گونی معمولی,تولید کننده کیسه و گونی,انواع کیسه و گونی,انواع کیسه گونی لمینت,انواع کیسه گونی معمولی, 

 

                                                                       

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :