برای تماس کلیک کنید 02166594014

مزایا و معایب نصب توری سایه انداز گلخانه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 28 خرداد 1401 در ساعت 9 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

مزایا و معایب نصب توری سایه انداز گلخانه

استفاده از توری های سایه انداز گلخانه مزایای بسیاری برای صاحبان این مشاغل دارد. به همین دلیل محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است . در این میان پیدا کردن مرکز فروشی که قیمت فروش مناسبی برای توری محافظ و سایه انداز گلخانه در نظر گرفته باشد نیز بسیار مهم است. کیسه بافی پتروبافت در این مقاله سعی دارد ضمن معرفی و بیان مزایا و بررسی قیمت این محصولات , به معرفی مناسب ترین  مرکز خرده و عمده فروشی توری های سایه انداز بپردازد:

چرا باید از سایه انداز گلخانه استفاده کرد ؟

گلخانه ها از جمله محیط هایی هستند در اندازه های مختلف و در مکان های متعدد تشکیل می شوند .علاوه بر این هر فردی مقاصد مختلفی از ساخت این مکان ها دارند. گاهی یک گلخانه کنار تراس یا بالکن آپارتمان ساخته می شود تا فضای خانه را شاداب تر و مطبوع تر کند .گاهی نیز این گلخانه ها برای مقاصد اقتصادی ساخته می شوند و در ان ها انواع گلهای آپارتمانی ,سبزیجات و سیفی جات پرورش داده می شود . اما همانطور که دیده اید بسیاری از آن ها به وسیله تورهای سایه انداز گلخانه ,شیشه ها یا محافظ های پلاستیکی گلخانه پوشیده و مسقف شده اند . اما اینکه چرا باید این کار را انجام بدهند دلایل مختلفی دارد که در ادامه 2 مورد از مهمترین آن ها را توضیح می دهیم :

حفاظت از گل ها و گیاهان در برابر نور آفتاب

نور آفتاب یکی از مهمترین نیازهای گل ها و گیاهان است. اما میزان نیاز در هرکدام از آن ها متفاوت است. برخی از آن ها به نور مستقیم خورشید نیاز دارند تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند و برخی به نور غیر مستقیم و بسیار کم . از آنجایی که گیاهان موجود در گلخانه ها از این نظر متفاوت هستند و گلخانه ها نیز مسقف ساخته نمی شوند لازم است با استفاده از توری های سایه انداز گلخانه یا پلاستیک های محافظ میزان رسیدن نور به آن ها تنظیم شده و در بسیاری از مواقع از شدت نور خورشید کاسته شود.

جلو گیری از ورود پرندگان و حیوانات به داخل گلخانه

همانطور که می دانیم پرندگان علاقه شدیدی به بذر گیاهان و دانه های آنها دارند . همچنین از میوه های گیاهان نیز برای خوراک خود استفاده می کنند.پنجه و دندان های حیواناتی مانند گربه و سگ نیز می تواند باعث آسیب به محصولات و گیهان شود .بنابراین یکی از مشکلاتی که صاحبان گلخانه ها با آن سرو کار دارند ورود پرندگان و حیوانات به داخل این مکان ها و آسیب رسانی آن ها به محصولات است. در این صورت صاحبان گلخانه ها باید از محصولاتی مانند محافظ های پلاستیکی و توری های سایه انداز برای گلخانه های خود استفاده کنند تا جلوی ورود حیوانات و پرندگان را به داخل بگیرند و از محصولات خود محافظت کنند.

مزایا و معایب سایه انداز گلخانه چیست ؟

هر کدام از گلخانه ها برای اینکه از محصولات خود در برابر زیان هایی که در بالا اشاره شد محافظت کنند گزینه های زیادی را بررسی کرده و مناسب ترین آنها را برای خود انتخاب می کنند. به طور معمول آن ها می توانند از بین توری های سایبان یا سایه انداز گلخانه ,پلاستیک ها و شیشه یکی  را بخرند و برای خود نصب کنند . بنابراین لازم است قبل از خرید مزایا و معایب هر کدام از آن ها را به دقت بررسی کرد. به همین دلیل در ادامه ما به بیان مزایا و معایب نصب شید های گلخانه می پردازیم"

درصد های متفاوت سایه افکنی توری های سایه انداز گلخانه

یکی از مزایای استفاده از توری های سایه انداز برای گلخانه تنظیم میزان دریافت نور گیاهان است. چرا این محصولات با درصدهای مختلف سایه افکنی تولید می شوند. این اندازه ها معمولا اط 20 درصد که کمترین میزان سایه افکنی است شروع می شود و تا 90 درصد استفاده کرد. استفاده از این توری ها این مزیت را نیز دارد که بر اساس نیاز گیاهان مختلف , می توان برای بخشی از گلخانه از توری 20 درصد و برای بخش دیگر از توری ای با درصد بالاتر سایه افکنی استفاده کرد. در صورتی که در صورت استفاده از پلاستیک ها و شیشه ها این حق انتخاب و تنظیم نور وجود ندارد.

قیمت توری سایه انداز گلخانه

 یکی از مواردی که هنگام انتخاب خرید هر کالایی مورد ارزیابی و مقایسه دقیق قرار میگیرد قیمت آن کالا است .این مساله در کشور ما نیز ارزش و اهمیت بسیار زیادی دارد.تا جایی که افراد برای مقایسه بهتر افراد اجناس فروشگاههای مختلف را بررسی میکنند تا مناسب ترین قیمت را پیدا کنند . از دیگر مزایای استفاده از توری های سایه انداز گلخانه قیمت را پیدا کنند . از دیگر مزایای استفاده از توری های سایه انداز گلخانه قیمت مناسب آن ها نسبت به کیفیتشان است. به گونه ای که خرید و نصب شیشه ها نسبت به خرید توری های سایبان هزینه بسیار زیادتری را در بر دارد. همین قیمت مناسب توری محافظ گلخانه یکی از دلایل محبوبیت این محصولات در بین گلخانه داران و افرادی شده است که گلخانه ای کوچک در خانه دارند.

اممان پارگی در اثر برخورد با اجسام خیلی سنگین

سبک بودن و نداشتن وزن زیاد این توری های سایه انداز گلخانه اگر چه در بسیاری از مواقع مزیت محسوب می شود, اما در برخی از مواقع نیز از جمله عیوبی است که برخی از افراد به آن اشاره می کنند . چرا ممکن است هنگام وزش بادهای بسیار سنگین و یا پرتاب شدن یا افتادن اجسام سنگین به روی آن ها ,توری ها از هم گسسته و پاره شوند در چنین مواقعی ممکن است هم باعث آسیب مالی در اثر برخورد اجسام به محصولات شوند و هم هزینه ای برای تعمیر یا خرید مجددشان روی دوش صاحبان آن ها بیندازند . بنابر این هنگام استفاده از آن ها باید مکانی را انتخاب کنید که به دور از چنین خطراتی باشند.

عدم جلوگیری از بارش های جوی و گرد و خاک

یکی از معایبی که می توان برای توری های سایه انداز گلخانه در نظر گرفت جلوگیری نکردن آن ها از ورود باران ,برف و گرد و خاک به داخل گلخانه است. درست است که این مشکل برای مناطقی که آب و هوای معتدل با سطح بارش معمولی دارند به چشم نمی خورد,اما برای مناطقی مانند شهر های شمالی که میزان بارششان در طول سال زیاد است بسیار مشکل ساز است بنابراین لازم است در این شهرها از محصولات دیگری مانند شیشه ها و پلاستیک ها به جای توری ها استفاده شود. همچنین در مناطق کم باران نیز می توان هنگام بارندگی و گرد و خاک ,با انداختن یک محافظ پلاستیکی روی توری ها جلوی نفوذ آن ها را به داخل گرفت .

لمینت گونی,گونی لمینت,گونی لمینه,کیسه لمینت,گونی دولایه,کیسه ضد آب,کیسه گونی لمینت,پاکت لمینت,گونی ضد آب لمینت,گونی لمینت,

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :