برای تماس کلیک کنید 02166594014

تفاوت هیپوکلریت سدیم و کلسیم چیست؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 16 آبان 1401 در ساعت 16 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تفاوت هیپوکلریت سدیم و کلسیم چیست؟

هیپو کلریت سدیم و کلسیم ترکیباتی هستند که به طور موثر در تصفیه آب استفاده می شود. این دو ترکیب کاربردهای مختلفی در صنایع دارند و اغلب به جای یکدیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. کلر به شکل هیپوکلریت سدیم ,هیپوکلریت کلسیم,گاز کلر ,ایزوسیانورات های کلر دار و... به عنوان ضد عفونی کننده پیشرو برای استخر آب و استخر شنا در سراسر جهان استفاده می شود.

هیپوکلریت کلسیم چیست؟

گرانول های هیپوکلریت کلسیم را می توان در استخر ها ,اسپاها و جکوزی ها استفاده کرد.هیپوکلریت کلسیم قدرت ضدعفونی کننده موثری دارد. باکتذی ها,جلبک ها و سایر آلاینده های آلی را از بین می برد. آب کدر را پاک وشفاف می کند و درصد کلر موجود در آن متفاوت است.

هنگامی که جلبک ها از کنترل خارج شدند,شوک استخر با گرانول های هیپوکلریت کلسیم به سرعت آنها را ازبین می برد.ماده فعال هیپوکلریت کلسیم 68 درصد  در از بین بردن و غیر فعال کردن آلاینده های مضر مانند باکتری ها,جلبک ها و سایر میکروارگانیسم ها بسیار موثر است.هیپوکلریت کلیسم برای شفاف و ایمن نگه داشتن آب استخر یا آبگرم بسیار خوب عمل می کند.فرمول تثبیت نشده آن بدون نیاز به اسید سیانوریک برای شوکه کردن آب یا دوزهای معمول روزانه عالی است.

خواه استخر شما در هتل ,مجتمع آپارتمانی یا خانه باشد. گرانول های هیپوکلریت کلسیم یک شوک استخر عالی برای تمیز نگه داشتن آب است همانطور که کلر در آب حل می شود,اسید هیپوکلرو تشکیل می دهد که جلبک ها و باکتری ها را می کشد و ریشه کن می کند.

گرانول های هیپوکلریت کلسیم با ازبین بردن باکتریها و جلبک ها ,میکروب ها و عوامل بیماری زا,محیط شنای ایمن تری را فراهم می کند و در عین حال شفافیت آب را نیز بهبود می بخشد و حفظ می کند.

هیپوکلریت سدیم چیست؟

هیپوکلریت سدیم یک ضد عفونی کننده و سفید کننده مایع قوی برای استفاده در صنایع غذایی و صنایع وابسته است.این ترکیب برای ضد عفونی کردن کف,دیوارها و تجهیزات (مانندکتری,نوار نقاله ,پرکننده,بلاچ,برش ,خردکن,مخازن وغیره)استفاده می شود.

برای بو زدایی و ضد عفونی محل های جمع آوری زباله,توالت,سینک,ناودان و آغل حیوانات کاربرد دارد.همچنین به عنوان سفید کننده غلیظ در لباسشویی مورد استفاده قرار میگیرد.

هیپو کلریت سدیم یک محصول مورد تایید اف دی ای است که میتواند به طور موثر برای ضد عفونی سطوح استفاده شود. این ماده ضد عفونی کننده بوی نامطبوع به جا نمی گذارد ایمنی را تضمین می کند و از همه بیماریهای قابل انتقال از طریق آب مانند حصبه,اسهال خونی,اسهال,وبا,یرقان وگاستروانتریت جلوگیری می کند. هیپوکلریت سدیم یک ضد عفونی کننده همه کاره است که می تواند منازل و ادارات و آپارتمان ها و بیمارستان ها و کلنیک ها و موارد دیگر را ضد عفونی کند.

تفاوت هیپوکلریت سدیم و کلسیم

هیپو کلریت سدیم و کلسیم هر دو محصولی بر پایه کلر هستند که هیپوکلریت کلسیم به شکل گرانول و سدیم هیپو به شکل مایع است. هیپوکلریت سدیم که به عنوان سفید کننده خانگی  نیز شناخته می شود,دارای درصد کمتری کلر در مقایسه با کلسیم هیپوکلریت است بنابراین انتخاب ترجیحی برای شوک زدن استخر نیست.اما در صورت بالا بودن سطح کلسیم در استخر هیپو کلریت سدیم می تواند جایگزین مناسبی باشد

نکات ایمنی در رابطه با استفاده از هیپوکلریت سدیم و کلسیم

این ترکیبات را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. اگر مهر و موم ظرف آن آسیب دیده است از آن استفاده نکنید.

کیسه معمولی ,گونی لمینت ,کیسه گونی معمولی,گونی لمینت رنگی,کیسه کامپوزیت,کیسه گونی 3 لایه,کیسه گونی ضد آب,کیسه گونی پتروبافت,تولید کننده انواع کیسه گونی ضد آب,گونی آرد ,کیسه گونی آرد رنگی,

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :