برای تماس کلیک کنید 02166594014

کربنات کلسیم خوراک دام

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 11 مهر 1401 در ساعت 15 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کربنات کلسیم خوراک دام

کربنات کلسیم خوراک دام با نام سنگ آهک و یا صدف معدنی هم شناخته می شود و مهمترین منبع تامین کلسیم مورد نیاز دام است که در گاوداری ها مورد استفاده قرار می گیرد. بدن تمام موجودات زنده از کلسیم ساخته شده و این ماده باید از طریق مختلف نظیر غذا یا دارو وارد بدن دام شود . بهترین روش تامین کلسیم مورد نیاز در گاوداری ها و یا مراکز پرورش دام,استفاده از کربنات کلسیم خوراک دام در جیره غذایی می باشد. این ماده حاوی مقادیر کافی کلسیم قابل جذب برای بدن حیوانات است.

کربنات کلسیم دامی از معادن سنگ آهک برداشت شده و پس از انجام فرآوری در اختیار دامدار ی ها قرار می گیرد .کربنات کلسیم را باید از کارخانجات معتبر تهیه نمود زیرا کیفیت آن از اهمیت زیادی برخوردار است.البته کربنات کلسیم خوراکی را علاوه بر مصرف در گاوداریها و تغذیه گوسفند و بز,همچنین می توان در جیره غذایی مرغداری و طیور و نیز آبزیان هم قرار دارد.

ویزگی های کربنات کلسیم خوراک دام چیست

کربنات کلسیم که جیره دام مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای مشخصاتی باشد از جمله اینکه دانه بندی پودری و ریز داشته باشد. همچنین فاقد هر گونه مواد سمی و فلزات سنگین بوده و از نوع کربنات کلسیم دولومیتی که حاوی منیزیم است نباشد. کربنات کلسیم دامی معمولا دارای خلوص کلسیمی 36 تا38 درصد است و می توان آن را به صورت پودری و یا گرانوله در خوراک دام در گاو داری ها ومراکز پرورش گوسفند و بز مورد مصرف قرار دارد.

مزایای کربنات کلسیم خوراک دام

افزایش مقدار بهبود کیفیت شیر دام

افزایش نرخ رشد گله و بهبود سطح سلامت

جلوگیری از پوکی استخوان و بیماری های اسکلتی

افزایش کیفیت عملکرد آنزیمی و هرمونی بدن گاو و سایر دام ها

جلوگیری از بیماری های سیستم عصبی نظیر اسپاسم عضلانی

گونی معمولی,کیسه لمینت, کیسه گونی کامپوزیت,کیسه گونی لمینت,گونی لمینت دولایه,پاکت 3 لایه,گونی دولایه,گونی لمینت ضد آب,گونی صدفی,کیسه گونی 3 لایه,پاکت 2 لایه,گونی ضد رطوبت,لمینت پرفراژدار,پاکت لمینت کاست دار,انواع لمینت رنگی

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :