برای تماس کلیک کنید 02166594014

تولید انواع کیسه گونی پلی پروپیلن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 21 مهر 1400 در ساعت 15 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تولید انواع کیسه گونی پلی پروپیلن

امروزه تولید گونی های پلی پروپیلن در تمام کشورها امر مهمی محسوب می شود .اهمیت آن به دلیل کیفیت این کیسه هاست . کیسه های پلی پروپیلن به دلیل قیمت پایین انعطاف پذیری بالا و استحکام نسبتا بالایشان طرفداران زیادی درتمام زمینه ها دارند.این امر آن ها را به عنوان اقتصادی ترین و کم هزینه ترین گونی ها معروف کرده است . مصرف بالای پلی پروپیلن در امر واردات و صادرات کالا ,بسته بندی در تمام زمینه های صنعتی و کشاورزی و شهر سازی ,باعث شده است تولید کنندگان گونی های پلی پروپیلن زیاد شوند . در این مقاله از کیسه بافی پتروبافت به توضیح مختصری از مراحل تولید پارچه گونی های پلی پروپیلن و انواع آن ها می پردازیم :

پلی پروپیلن چیست؟

پلی پروپیلن  یا به اختصار پ پ یکی از محبوب ترین مواد پلیمری دنیا محسوب می شود . تولید صنعتی این ماده پلیمری به طور رسمی از سال 1954 آغاز شد .با گذر زمان و پیشرفت علم کارخانه های تولید کیسه پلی پروپیلن نیز به سرعت گسترش پیدا کرد . در ایران نیز اخیرا خط تولید گونی پلی پروپیلن راه اندازی شده است .با گسترش این خط تولید روز به روز نیاز به واردات این پارچه های پلیمری به داخل کشور کمتر می شود.

مراحل تولید گونی های پلی پروپیلن

تولیدکیسه های پلی پروپیلن مراحل مختلفی دارد. هرکدام از این مراحل کاری تخصصی محسوب می شود که نیاز به دانش و دقت زیادی دارد.تولید پارچه های گونی پلی پروپیلن در کارخانه هایی انجام می شود که از نظر ماشین آلات پیشرفته یا نیمه پیشرفته هستند . هر چه ماشین آلات پیشرفته یا نیمه پیشرفته هستند .هر چه ماشین آلات به کار برده شده در کارخانه جات به روز تر و پیشرفته تر باشند , کیفیت پارچه های پلی پرو پیلن نیز بیشتر است . در ادامه به اختصار به توضیح مراحل تولید پارچه گونی های پروپیلن می پردازیم :

ریسندگی پارچه گونی پای پروپیلن

برای تولید پارچه کیسه پلی پروپیلن ,نسبت خاصی از گرانول پلی پروپیلن ومواد نرم کننده مخصوص با هم ترکیب می شوند . پس از ترکیب در این مرحله با برخورد با المنت حرارتی ذوب می شوند.پس از طی کردن مراحل دیگر تولید به سمت دوش هایی می روند که این مواد را با فشار بیرون می دهند. پس از ان به سمت کانال های خنک کننده می روند. آخرین مرحله عبور از مرحله کشش است .

بافندگی پارچه گونی پلی پروپیلن

مرحله دوم بافندگی و تولید رول های پارچه کیسه پلی پروپیلن است. نوارهایی که از آن رول های پارچه تولید می شوند توسط ماشین های بافندگی صنعتی ساخته می شوند. این کار به سه روش تارو پودی حلقوی تاری و حلقوی پودی انجام می شود.استفاده از هرکدام از این سه روش بر اساس کاربرد و موارد مصرف این گونی ها خواهد بود. در اخر این پارچه ها به صورت رول هایی در می آیند.رول هایی که برای فروش مستقیم به بازار عرضه نمی شوند,برای مرحله بعدی و تولید گونی وارد بخش مجزایی می شوند.

برش و دسته بندی گونی های پلی پروپیلن

در این قسمت از تولید گونی پلی پروپیلن ,رول هایی که برای ساخت گونی استفاده می شوند برش می خورند.ابعاد این برش ها بر اساس نیاز و سفارش مشتری یا استاندارد بازار انجام می شود . پس از اینکه برش ها به وسیله تیغه های حرارتی انجام شد گونی ها برای عرضه در بازار بسته بندی می شوند.

انواع گونی وکیسه پلی پروپیلن

در تولید گونی های پلی پروپیلن از مواد مختلفی استفاده می کنند. استفاده از هرکدام از این مواد کاربرد این گونی ها را تغییر می دهد .در زیر به توضیح انواع این پارچه می پردازیم :

تولید کیسه پلی پروپیلن ساده

مراحل تولید گونی های پلی پروپیلن کاملا ساده و بدون استفاده از مواد دیگری است . این به این معنی است که این گونی ها مقاوم در برابر آب و آفتاب نیستند . قیمت این گونی های ساده نیز در مقایسه با سایر گونی ها کمتر است . با این حال این نوع گونی های ساده نیز در مقایسه با سایر گونی ها کمتر است. با این حال این نوع از گونی ها مصارفی مانند جابجایی مواد کشاورزی و ساختمانی قیر گونی و نمای ساختمانی کوچک را دارند .

تولید کیسه پلی پروپیلن ضد آب

تولید کننده در ساخت این گونی های پلی پروپیلن ضد آب از یک لایه لمینت شده استفاده می کند . این کار هنگام تولید رول گونی های پلی پروپیلن انجام می شود این پارچه ها کاربردهای زیادی دارند .مثل جابجایی موادی که در برخورد با آب آسیب می بینند,نمای ساختمان هایی که نیاز به جلوگیری از نفوذ آب دارند.

تولید کیسه پلی پروپیلن ضد آفتاب

در تولید این پارچه ها ی گونی پروپیلن از مواد ضد یو وی استفاده می شود .به این روش که هنگام تولید الیافشان ,آن ها را به مواد ضد آفتاب آغشته می کنند . این کار باعث مقاومت بیشتر این پارچه ها در برابر نور آفتاب و پوسیدگی کمترشان می شود. این گونی های ضد آب کاربردهای خاص خود را دارند .مانند کیسه های جابجا کننده مواد و نمای ساختمان .

تولید کیسه پلی پروپیلن  ضد آب و آفتاب

گاهی تولید کنندگان پارچه های آغشته شده به مواد یو وی را با استفاده از لمینت ,دولایه می کنند . این کار آن ها را به پارچه های ضد آب و آفتاب پلی پروپیلن تبدیل می کند.کاربرد این پارچه ها نیز بیشتر به عنوان سایبان و نمای ساختمان است .

ویزگی های پارچه های پلی پروپیلن

هرکدام از پارچه هایی که تولید کنندگان پارچه های پلی پروپیلن به کار می برند,خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند. ویژگی های منحصر به فرد این مواد باعث افزایش تولید کیسه های پلی پروپیلن شده است . در زیر به بررسی ویژگی های این پارچه ها می پردازیم :

ویژگی های پارچه های پلی پروپیلن

هر کدام از پارچه هایی که تولید کنندگان پارچه های پلی پروپیلن به کار می برند ,خصوصیات و ویژگی های خاص خود را دارند . ویژگی های منحصر به فرد این مواد باعث افزایش تولید کیسه های پلی پروپیلن شده است . در زیر به بررسی ویژگی های این پارچه ها می پردازیم :

این پارچه ها نسبت به گونی هایی مثل گونی کنفی قیمت کمتری دارند.

وزن این پارچه ها نسبتا کمتر است ,بنابراین حمل و نقل آن ها راحت تر است .

انعطاف پذیری و کش سانی پارچه های پارچه های پلی پروپیلن .

امکان آغشته کردن و الیاف آن ها با مواد ضد یو وی .

امکان دولایه کردن این پارچه ها و تبدیلشان به پارچه ها ی ضد آب.

تفاوت الیاف پلی اتیلن و پلی پرووپلین

پلی اتیلن شباهت زیادی به الیاف پلی پروپیلن دارد. اما تفاوت های ساختاری آن ها باعث می شود تولید پارچه های پلی پروپیلن نسبت به پلی اتیلن بیشتر شود . در ادامه سعی میکنیم به اختصار به بیان تفاوت های آن ها بپردازیم :

الیاف پلی پروپیلن مقاومت بیشتری در برابر ترک خوردگی دارند .

امکان تولید الیافی شفاف با استفاده از مواد پلیمری پلی پروپیلن بیشتر است .

امکان چاپ تصویر بر روی پارچه های تولید شده از این الیاف بیشتر از پلی اتیلن می باشد.

استحکام و مقاومت الیاف پلی پروپیلن نسبت به پلی اتیلن بیشتر است .

بهترین تولید کننده گونی پلی پروپیلن

همانطور که گفته شد هر چه ماشین آلات خط تولید گونی پلی پروپیلن پیشرفته تر باشد کیفیت الیاف تولید شده نیز بالاتر است. بنابراین پیشنهاد می شود برای خرید به سراغ تولید کنندگان معتبر گونی پلی پروپیلن بروید . با این کار از کیفیت بیشتری نیز بهره مند می شوید . فروشگاه گونی پتروبافت یکی از معتبر ترین تولید کنندگان معتبر گونی پلی پروپیلن در تهران است .

گونی معمولی,کیسه گونی پ پ,گونی لمینت,گونی کاغذی,پاکت صدفی,پاکت کامپوزیت,گونی پلی یورتان,گونی کاست دار,تولید کننده انواع کیسه و گونی,تولید کننده کیسه و گونی لمینت دار,تولید کنند انواع پاکت,تولید کننده انواع گونی معمولی,

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :