برای تماس کلیک کنید 02166594014

پارچه ترانزیتی چیست ؟(ویژگی کاربردهای آن)

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 28 خرداد 1401 در ساعت 9 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پارچه ترانزیتی چیست ؟(ویژگی کاربردهای آن)

 

مقدمه 

حتما تاکنون از خودتان سوال کرده اید که پارچه ترانزیتی چیست؟

در ادامه جواب این سوال را  خواهید یافت .

زمانی که در جاده ها به بزرگراه ها تردد کرده اید احتمالا ماشین های حمل بار و وسایل نقلیه سنگین را دیده اید که قسمت بار آن ها پوشیده شده است . این پوشش پارچه ترانزیتی است که با توجه به جنس و بافتی که دارد به منظور پوشاندن قسمت بار ماشین های ترانزیت مورد استفاده قرار میگیرد .

پارچه ترانزیتی کاربردهای بسیارزیادی دارند و با توجه به تنوع رنگ,می توان این محصولات را بر اساس سلیقه مشتری سفارشی سازی و در بازار عرضه کرد. با توجه به گسترش حمل و نقل زمینی و بین المللی نیاز به پارچه های ترانزیتی ضد آب بیش از پیش احساس می شود,زیرا از مقاومت بالایی برخوردار هستند . علاوه بر آن طول عمر بالا و هزینه مقرون به صرفه این محصولات موجب شده تا کاربرد زیادی داشته باشند .

با این حال پیش از خرید پارچه های ترانزیتی لازم است تا با ویژگی های آنها آشنا شوید .

بررسی ویژگی های پارچه  ترانزیتی

این محصولات از برزنت تولید می شوند. انعطاف پذیری و مقاومت بالای برزنت باعث شده تا گزینه بسیار مناسبی برای ماشین های سنگین و وسایل نقلیه  جاده ای باشند. نوع بافت و تار و پود این پارچه های ترانزیتی ,آن ها را در برابر محصولات خاصی مثل آهن آلات مقاوم میکند . همین مسئله موجب شده است تا در حمل و نقل فلزات در مسیر های طولانی از ماشین هایی استفاده شود که پوشش بار آن ها از چادر ترانزیتی است.

بسیاری از شرکت های حمل ونقل , زمانی که محموله حساسیت بالایی دارد و قرار است مسیر طولانی را زی کند از کامیون هایی استفاده می کنند که دارای پارچه ترانزیتی هستند تا کمترین آسیب به بار وارد شود و تا که امکان دارد محموله صحیح و سالم به مقصد برسد.

در شرایطی که وضعیت آب و هوا و نامناسب باشد, وجود پارچه های ترانزیتی بدون آسیب دید بار لازم است. به کمک آن ها اطمینان حاصل می شود که بار به صورت سالم به مقصد رسیده است . به عبارت بهتر وجود این پارچه ها باعث می شود که رانندگان ترانزیت و وسایل نقلیه سنگین از عدم آسیب بار اطمینان حاصل نمایند.

از ویژگی های خاص پارچه های ترانزیتی که بسته به نوع آن ها متغیر می باشد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

ضد آتش و ضد آب

امنیت محصولات

مقاومت در باربر نور خورشید و اشعه ماورا بنفش

دوام بالا در برابر اسیدها و مواد شیمیایی مختلف

مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی مختلف

دوام در مقابل کاهش و افزایش دما

موارد کاربردی پارچه ترانزیتی

با توجه به اینکه در صنایع مختلف می توان با خرید پارچه ترانزیتی بخش قابل توجهی از این محصولات را عایق بندی کرده و در برابر شرایط مختلف آب و هوایی به مقاومت آنها کمک کرد, این محصولات طرفداران  زیادی در صنایع گوناگون دارند.

 

ویزگی های خاص این محصولات با توجه به نوع کاربرد و بر اساس نیاز مشتری قابل سفارشی سازی هستند. به عنوان مثال ممکن است مایل باشید تا پارچه روکش شما در برابر حرارت نور خورشید و یا پوسیدگی مقاوم باشد.

همچنین اگر مواد شیمیایی و اسیدی را حمل می کنید لازم است که پارچه در برابر این مواد از مقاومت کافی برخوردار باشد. به همین دلیل انتخاب محصول اهمیت بسیار زیادی دارد.

نه تنها به عنوان روکش ماشین های باربری بلکه می توان برای نوارد زیر نیز از این محصولات استفاده کرد:

تولید انواع چادر مسافرتی و چادر ماشین

تولید سایه بان آلاچیق

برای کالسکه و چتر

پوشش محافظتی برای انواع محصولات

روکش ساختمان و کاور دستگاه های صنعتی

سایه بان استخر

محافظ محصولات کشاورزی و خوراک دام ها

صنعت حمل و نقل زمینی , ریلی و کشتیرانی

پوشش وسایل آزمایشگاه

انواع مختلف پارچه ترانزیتی چیست ؟

برای تولید این پارچه ها از فلامنت و پنبه استفاده می شود. شما می توانید برای خرید پارچه های ترانزیتی آن ها را به صورت یک رو و دو رو در بازار تهیه کنید .

با توجه به نیاز و مورد مصرف محصول می توانید پارچه های یک رو که شامل یک لایه پارچه و یک لایه چرم هستند را انتخاب کنید. یا اینکه مدل های دو رو که محکم تر بوده و لایه های چرم مصنوعی دو طرف پارچه دوخته شده اند را خریداری کنید.

به منظور ایجاد مقاومت بیشتر برای پخش بار ماشین های سنگین از پارچه های ترانزیتی دو رو استفاده می شود.

با این وجود برای دوخت چادر مسافرتی ,سایبان ها و کالسکه پارچه های یک رو گزینه های بهتری هستند .

یکی دیگر از انواع دسته بندی پارچه های ترانزیتی به شکل موادی و کانتینری است.

در مدل موادی پارچه ها به صورت سه لایه و شش لایه توزیع می شوند. نمونه های کانتینری بیشتر تحت عنوان برزنت و مشما شناخته می شوند. رانندگان تریلیاین مدل را ترجیح می دهند,زیرا بسیار مستحکم و مقاوم است و تنوع رنگی در آن بیشتر به چشم می آید. این محصولات به خوبی قابل شستشو هستند و عمر بالایی دارند. همین امر موجب می شوند. هرچند که با توجه به تعداد استفاده از ان ها در صنایع مختلف می توان این محصولات را هدف های گوناگون به کار گرفت.

پارچه های ترانزیتی به چه نام شناخته می شوند؟

مصرف کنندگان این محصولات را با توجه به جنس و نوع کاربرد با نام های متفاوت زیر می شناسند:

روکش بار

چادر ترانزیتی

پارچه نسوز کانتینری

روکش کانتینری

برزنت ترانزیتی

برزنت کانتینری

چه نوع پارچه ترانزیتی بخریم؟

برای خرید این محصولات با توجه به جنس پارچه و همچنین کیفیت ممکن است قیمت های متفاوتی را از عرضه کنندگان بشنوید . با این ها اگر به دنبال پارچه های ترانزیتی ارزان با قیمت مناسب هستید بهتر است آن ها را به صورت عمده از تولیدکنندگان معتبر تهیه کنید. تولید کنندگان ایرانی این محصولات را در جنس های متفاوت و با کیفیت های مختلف در بازار عرضه می کنند. هر چند مدل های چینی و کره ای آن نیز وجود دارد . با این حال بسته به کاربرد و هدف استفاده بهتر است گزینه هایی را تهیه کنید که مناسب شما می باشد.

سخن آخر

پارچه های ترازیتی بسیار مقاوم و مستحکم هستند . بسته به نیاز و نوع کاربرد میتوانید از انواع آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال برای روکش بار مدل های نسوز برزنتی به کار گرفته می شوند. امروزه در صنایع مختلف از جمله صنعت حملو نقل پارچه های برزنتی جایگاه مهم ومحکمی دارند.

خرید گونی لمینت,گونی لمینت,کیسه گونی لمینت,پاکت لمینت,گونی دولایه لمینت,گونی ضد آب لمینت,کیسه لمینت رنگی,گونی لمین دار,پاکت لمین دار,تولید کننده انواع گونی لمینت,

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :