برای تماس کلیک کنید 02166594014

فواید و مضرات پودر کلر

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 4 آبان 1401 در ساعت 13 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فواید و مضرات پودر کلر

کلر ماده ای موثر در گند زدایی و ضد عفونی آب و فاضلاب است و استفاده از آن بسیار صورت می پذیرد. خواص کلر موجب شده است تا از آن برای ضد عفونی نمودن آب استخر ها نیز استفاده شود .البته مقدار کلر تزریقی به آب تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد .میزان آلودگی آب و شرایط آب و یا فاضلاب تصفیه شده از جمله این عوامل بشمار می آیند . پودر کلر استخر شنا مشکلی برای سلامت شناگران ایجاد نکند . انواع پودر کلر استخر تولید و در بازار عرضه می شوند. قیمت پودر کلر استخر به عواملی همچون درجه خلوص و آنزیم دار بودن آن وابسته است.برای خرید پودر کلر استخر می توانید به سایت های معتبر فروش مراجعه نمایید.

با استفاده از مزایا پودر کلر استخر می توان با کتری ها و سایر میکروارگانیسم ها را از آب استخر حذف نموده از بروز بیماری ممانعت نمود. فروش پودر کلر استخر توسط بسیاری از شرکت های عرضه کننده مواد شیمیایی صورت می پذیرید.

مقدار کلر که با نام های هیپو کلریت کلسیم و پرککلرین شناخته می شود. ماده ای سفید رنگ است که دارای خواص میکروب زدایی و گند زدایی است. از پودر کلر در ضد عفونی نمودن آب استخر و انواع ظروف ,حمام و توالت,ورزشگاهها و بیمارستان ها,محلهای عمومی ,استخرهای پیش ساخته و استخرهای بتنی و... استفاده می شود.

میطان هیپوکلریت کلسیم مورد نیازجهت تصفیه آب استخر ها برابر 5 گرم پودر کلر استخر به ازای هر متر مکعب حجم استخر است. بنابراین پیش از استفاده از پودر کلر استخر ابتدا باید حجم استخر محاسبه گردد.در نهایت مقدار مناسب از پودر کلر در یک ظرف آب دو یا سه لیتری حل شده و محلول غلیظ حاصل روی استخر پاشیده می شود. در استخرهای مجهز کاربرد پودر کلر و استفاده از مزایا آن توسط دستگاه صورت می پذیرد.

نحوه استفاده از پودر کلر در استخر کلرزنی استخرخانگی

کلرزنی استخر کار ساده ای است و به تجربه خاصی نیاز ندارد.اما پیش از مصرف باید به روش استفاده از آن دقت نمود . برای استفاده از پودر کلر به یک دستگاه کلرزن نیاز است.کلرزن شناور استخر و کلرزن خطی استخر نمونه هایی از دستگاههای کلر زن هستند.

در صورتی که در خانه استخر دارید باید تجهیزات جانبی لازم برای پاکیزگی و نظافت نظیر دستگاه کلرزن و انواع پودر کلر استخر را خریداری نمایید. طی چند دقیقه پخش کلر انجام شده و بعد از آن تمامی ویروس ها و انگل های موجود در استخر از بین می روند. با این روش ماندگاری و شفافیت آب برای مدت زمان بیشتری باقی مانده و تعویض آب استخر ها به تعویق خواهد افتاد. بنابر این با کاربرد پودر کلر علاوه بر حذف عوامل بیماری زا و نامطلوب می توان در هزینه ها و مصرف آب نیز صرفه جویی نمود.

مضرات پودر کلر استخر

یک نکته بسیار مهم در استفاده از کلر ,آزاد شدن آن در هوا پس از مخلوط شدن در آب است. البته این مورد در شرایطی ویژه اتفاق می افتد. کلر آزاد شده می تواند وارد  هوا و آب های سطحی شود. اما خطر آزاد شدن کلرزمانی نگران کننده خاهد بود که کلر آزاد شده با مواد شیمیایی دیگر وارد واکنش شود.

تماس مکرر با کلر موجب بروز تاثیرات منفی بر سیستم ایمنی بدن,سیستم گردش خون,قلب و حتی دستگاه تنفسی جانداران خواهد شد. بنابراین در مصرف پودر کلر باید جوانب اطمینان را رعایت نمود.

کاربرد کلر و پودر کلر

گاز کلر در تصفیه آب استفاده می شود.

پودر کلر در دزهای مشخص برای از بین بردن میکروب ها و آلودگی ها در ذخایر آب آشامیدنی استفاده می شود.

کاربرد پودر کلر در ساخت حشره کش ها دیده می شود.

پودر کلر به عنوان سفید کننده در ساخت کاغذ کاربرد دارد.

در تقویت رنگدانه رنگ ها استفاده از گاز کلر صورت می پذیرد.

این محصول در تولید فرآورده های نفتی کاربرد دارد.

کاربرد کلر در تولید گاز خردل نیز صورت می گیرد.

این ماده در صنعت نساجی کاربرد دارد.

کیسه گونی جهت پودر کلر, گونی معمولی,کیسه گونی لمینت,کیسه دولایه,کیسه گونی ضد نم,کیسه گونی ضد آفتاب,کیسه گونی دولایه,کیسه گونی تک لایه,گونی صدفی,کیسه صدفی,پاکت صدفی,گونی پلی یورتان,پاکت کامپوزیت,پاکت سه لایه,پاکت کاغذی,کیسه کاغذی,گوی شفاف,پاکت شفاف,کیسه گونی مواد معدنی

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :