برای تماس کلیک کنید 02166594014

غذای پرنده چیست ؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 13 آذر 1401 در ساعت 11 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

غذای پرنده چیست ؟

زمانی که می خواهید از پرنده ای نگهداری کنید یکی از سوالاتی که برای شما بوجود می آید این است که غذای پرندگان چیست و یا اینکه به پرنده غذا چی بدهیم ؟ در این باره باید بگوییم که امروزه همه چیز شامل انواع مختلف و گوناگونی است و غذای پرنده نیز از این قاعده مستثنی نیست. بعنوان مثال اگر شما به مرکز هپی پت بروید می توانید محصولات متنوع و گوناگونی را مشاهده کنید. غذای پرنده باید به گونه ای باشد که تمام مواد مغذای که بدنشان به آن ها نیاز دارد را تأمین کند. البته این نکته را هم باید به یاد داشته باشید که از هر چیزی باید به اندازه کافی نه بیشتر نه کمتر به پرنده خود بدهید.

پرندگان حیوانات بسیار حساسی هستند و این که چه غذایی می خورند، بسیار مهم است، چرا که بر سلامت آن ها نیز اثر می گذارد. به همین دلیل برای این که پرنده شما چه چیزی می تواند بخورد و چه چیزی نمی تواند بخورد، باید تحقیق کنید. شما می توانید یک برنامه غذایی برای پرنده خود تهیه کنید و اگر در این باره اطلاعاتی ندارید، می توانید از دامپزشک کمک بخواهید. مسئله دیگر این است که درست است که می توانید به پرندگان خود غذای تازه بدهید ولی نباید شروع به دادن هر چیزی که در خانه پیدا می شود بکنید، چرا که شاید به صورت تصادفی به دوستان کوچک پردار خود آسیبی وارد کنید.

برخی از افراد نمی دانند که به پرنده خود باید غذای پخته بدهند و یا غذای خام. در این باره باید بگوییم که کارشناسان بیان کرده اند که تغذیه پرندگان بهتر است که با مواد خام باشد. دلیل آن را نیز این گونه گفته این که به طور معمول غذای پخته شده تمام مواد مغذی که بدن پرندگان به آن ها نیاز دارد را از بین می برد. اما اگر شما گاهی اوقات می خواهید تا به پرنده خود غذای پخته شده بدهید، بهتر است که از ظرف غیر چوبی که در برگیرنده مواد سمی برای پرندگان می باشند استفاده نکنید و در مقابل از ظرف ساخته شده از فولاد ضد زنگ استفاده کنید، این گونه بهتر است. برخی از غذا های بسیار خوب شامل:

  • جو دو سر
  • دانه جو
  • برنج قهوه ای
  • جوانه ها
  • نخود فرنگی
  • لوبیا
  • عدس

این موضوع را هم باید افزود که سبزیجات و میوه های خام یکی از منابع عالی مواد غذایی می باشند، که می توانید به پرندگان خود بدهید. البته باید این غذا ها را آرام آرام به آن ها داده شود، چرا که به این گونه پرندگان می توانند خود را با این غذا وفق دهند. یک موضوع دیگر که بهتر است بدانید این است که به هیچ عنوان برنامه غذایی پرندگان خود را به یک دفعه عوض نکنید، چرا که زمانی که یک دفعه برنامه غذایی آن ها عوض شود، شاید بی اشتها شوند و یا غذای کمتری بخورند. هم چنین پرنده شما باید به غذای معمول و آب تازه و تمیز دسترسی داشته باشد. در مورد سبزیجات بهتر است تغذیه با آن هایی که به رنگ زرد تیره هستند و یا برگ سبز پهنی دارند صورت گیرد و فقط به پرندگان خود آووکادو ندهید، چرا که برای پرندگان مانند سم می ماند.

غذای پرندگان مختلف به چه صورت است؟

این موضوع را باید بدانید که هر پرنده با توجه به گونه ای که دارد، غذایی باید برای او تهیه شود که مواد مغذی که بدن او به آن ها نیاز دارد را تامین کند. هم چنین میزان غذا برای هر پرنده متفاوت است. برای این که بتوانید یک برنامه غذایی کامل مطابق با پرنده خود تهیه کنید، بهتر است که از دامپزشکان کمک بخواهید.

 

غذای پرنده عروس هلندی

عروس هلندی ها یکی از پرندگان بسیار زیبا و دوست داشتنی برای خیلی از مردم هستند. افرادی که از عروس هلندی نگهداری می کنند، باید بدانند که به تغذیه آن ها باید اهمیت دهند. در ابتدا باید بگوییم که در طول روز حداقل سه وعده به عروس هلندی خود غذا بدهید. یکی از غذا های مورد علاقه عروس هلندی دانه است، البته این را هم باید افزود که باید دانه هایی با کیفیت بالا و خوب برای پرنده خود تهیه کنید. اگر قصد تهیه آن را دارید، می توانید به فروشگاه آنلاین هپی پت مراجعه کنید.

یکی دیگر از غذا هایی که می توانید برای آن ها تهیه کنید، تخم می باشد ولی در کنار آن شاهدانه و تخم آفتاب گردان نیز بهتر است که باشد. البته یک نکته ای که باید به آن توجه کنید، این است که دانه برای رشد کافی عروس هلندی ها کافی نمی باشد. باید در غذا آن ها ترکیباتی مانند مواد دارای پروتئین، تخم ها و آجیل و سبزیجات باشد.

غذای پرنده سار

در مورد سار باید بگوییم که از گروه پرندگان از راسته گنجشک سانان و از خانواده ساریان می باشد. تغذیه آنها بسیار مهم است و این گونه باید بگوییم این گونه پرنده ها بسیار خوش خوراک و هر چیزی را که ببینند میخورند می توان این گونه نیز بیان کرد که سارها بطور معمول از حشرات، کرم ها ، نرم تنان و بندپایان تغذیه می کنند البته این را هم باید افزود که آن ها از دانه های غذایی و همچنین میوه ها و حتی ته مانده غذای انسان نیز تغذیه می کنند.

اگر شما سار دارید باید به غذای او توجه کنید، بعنوان مثال زمانی که آنها در سنین بین 14 تا 28 روزگی هستند می توانید مقداری گوشت چرخ کرده بدون چربی را با دان آنها را ورز بدهید و بصورت کرمینه در بیاورید و به پرنده خود بدهید. بعد از دانه خوار شدن سار می توانید از دانه های انار و زرشک تازه در جیره غذایی آنها استفاده کنید.

غذای پرنده فنچ

می توان به جرات گفت که یکی از محبوب ترین پرنده ها در بین مردم فنچ ها هستند. اگر می خواهید از فنچ نگهداری کنید، باید به غذای آن ها اهمیت زیادی بدهید. به طور معمول این پرندگان دوست داشتنی بین 4 تا 7 سال عمر خواهند کرد که عمر آن ها به کیفیت غذایی که می خورند بستگی دارد. مواد غذایی پرنده فنچ را باید به گونه ای تهیه کنید که دارای تعادل فرمول دانه و حاوی مکمل ‌های مفید باشد. هم چنین یک موضوع بسیار مهم که باید به آن دقت کنید، تعویض آب آشامیدنی هر روز آن ها است.

در رژیم غذایی آن ها باید سبزیجات، میوه و یا اسفناج وجود داشته باشد و هم چنین می توانید به فنچ خود خیار و هویج رنده شده نیز بدهید. میوه هایی مانند سیب و موز نیز برای این پرندگان زیبا بسیار مفید هستند، چرا که در رشد و نگهداری استخوان آن ها تاثیر بسزایی می گذارد. یکی از گروه های غذایی که باید در غذای فنچ ها به مقدار کافی باشد، کلسیم است. دامپزشکان بیان کرده اند که غذای پرنده باید بیشتر توسط صاحب پرنده آماده شود. هم چنین از موادی که در ساخت مواد غذایی پرنده در خانه می توانید استفاده کنید، شامل: نخودفرنگی پخته، چغندر، سیب ‌زمینی هندی یا شیرین، کدوتنبل، کلم برو کلی، جوانه بروکسل، کاهو، موز، برگ شلغم، سیب، برگ کرفس، کاسنی فرنگی، زردآلو، پنیر رنده شده، جعفری، مرکبات، تخم ‌مرغ آب پز و تخم آفتابگردان پوست کنده و بی ‌نمک می باشد.

غذای پرنده مرغ عشق

مرغ عشق از پرندگان بسیار حساس و همچنین دوست داشتنی هستند. افرادی که مرغ عشق دارند باید بدانند که اگر برنامه غذایی آنها نامناسب باشد سبب کاهش طول عمر این این پرندگان زیبا خواهد شد. جیره مناسب مرغ عشق که توسط دامپزشکان طیور توصیه شده است، شامل: دانه ها، تیره گندمیان و بقولات می باشد . میوه جات و سبزیجات به رنگ سبز تیره و یا پرتقالی تیره و در نهایت پروتئین به شکل گوشت کاملا پخته شده، تخم مرغ کاملا پخته شده و یا محصولات لبنی می باشد.

ارزن یکی از محبوب ترین مواد غذایی برای مرغ عشق می باشد، جالب است که بدانید مرغان عشق علاوه بر این که از ارزن خوششان می آید، آن را به عنوان اسباب بازی نیز مورد استفاده خود قرار می دهند. البته بهتر است که این موضوع را بدانید که ذخایر چربی در ارزن وجود دارد که خوردن بی رویه آن باعث چاقی در این پرندگان می شود، به همین دلیل باید به اندازه کافی به آن ها داده شود. هم چنین می توانید از غلات صبحانه غیر شیرین، برنج و پاستای پخته، نان گندم و لوبیا نیز استفاده کنید.

غذای ملنگو

طوطی ملنگو یا همان طوطی سبز یک پرنده زیبای خانگی و بسیار محبوب است البته این را هم باید عنوان کرد که این پرنده ها برای همه افراد مناسب نسیتند چرا که مراقبت های زیادی می خواهند و همچنین باید به تغذیه آن ها نیز به خوبی رسیدگی شود. طوطی های ملنگو وحشی بطور معمول از سبزیجات، میوه ها، انواع توت و دانه ها تغذیه میکنند. آنها حتی از شهد گل و خود گل ها نیز خوششان می آید. البته این را هم باید افزود که دامپزشکان بیان کرده اند که طوطی های ملنگو خانگی که در قفس نگهداری می شوند، باید یک برنامه غذایی خوب و سالم داشته باشند و در کنار آن، افراد می توانند از میوه و سبزیجات نیز در برنامه غذایی آن ها استفاده کنند. از غذا های مورد علاقه آن ها می توان به مرغ، لوبیا، غلات و برنج اشاره کرد.

شاید تا به حال به این موضوع که ملنگو پلت‌ ها را از ظرف غذا جدا می ‌کند و فقط دانه‌ ها را می‌خورد، مواجه شده باشید. این موضوع خیلی کم و در طوطی ها پیش می آید، در صورت مشاهده آن، دانه ‌ها و پلت ‌ها را به صورت جداگانه و طبق یک برنامه چرخشی به ملنگو بدهید. حتی اگر به سرعت آن را نخورند، اما بعدا به سراغ آن خواهند رفت. نکته آخر که این است که ظروف غذا و آب ملنگو نیز باید مانند سایر پرندگان هر روز تخلیه، تمیز و مجددا پر شوند. شاید برخی از افراد دلیل آن را ندانند، در این باره باید بگوییم که به این صورت خطر رشد باکتری و عفونت کاهش می یابد.

غذای پرنده مینا چیست ؟

افرادی که می خواهند از پرنده مینا نگهداری کنند، باید بدانند که بخش مهم نگهداری از آن ها مربوط به تغذیه این پرندگان می باشد. غذای آن ها باید ارزش غذایی بسیار بالایی داشته باشد و هم چنین باکیفیت باشد، به گونه ای که تمام مواد غذایی که بدن این پرندگان به آن ها را نیاز دارد را تامین کند. مرغ مینا به دو دسته تقسیم می شوند، که شامل دسته وحشی و دسته اهلی می باشد. در مورد دسته وحشی باید بگوییم که آن ها در طبیعت زندگی می کنند و همه چیز می خورند، به این گونه که هر چیزی را که ببینند، می خورند. به عنوان مثال آن ها شهد گل ها، کرم، حلزون و پروانه، حشرات و جانوران کوچک مثل ملخ، انواع میوه ها و دانه ها را می خورند. اما دسته اهلی که در قفس و توسط انسان ها نگهداری می شوند، که صاحبان آن ها باید یک رژیم غذایی کامل و درست را برای آن ها تهیه کنند.

در مورد مرغ مینا های اهلی باید بگوییم که با مرغ مینا های وحشی فرق می کنند و هم چنین فقط از غذای نرم استفاده می کنند. یکی از مهم ترین و هم چنین می توان گفت اصلی ترین غذای آن ها پلت است. در مورد پلت باید بگوییم که یک نوع محصول پودر شده از دانه ها و غلات و … می باشد که به شکل استوانه ای آماده می شود. پلت ها برای این پرندگان زیبا بسیار مقوی و کامل هستند و هم چنین مقدار زیادی آهن در آن ها وجود دارد و ارزش غذایی بسیار بالا نیز دارند.

غذای پرنده سهره

زمانی که می خواهید از سهره نگهداری کنید، باید به یکی از موضوعات مهم نیز توجه داشته باشید و آن هم تغذیه این پرندگان دوست داشتنی است. می توانید برای این پرندگان دانه تهیه کنید، هم چنین یکی از بهترین دانه هایی که می توانید برای آن ها تهیه کنید، شاه دانه است. به طور معمول سهره ها انواع دانه ها را دوست دارند و می خورند، اما به شاه دانه علاقه بسیار زیادی دارند. شاه دانه برای این پرندگان بسیار مفید است، شاه دانه بسیار پر چرب و محرک است و هم چنین ارزش غذایی بالایی نیز دارد، ولی از آن جایی که بسیار چرب است باید به اندازه کافی به آن ها بدهید.

در مورد سهره هایی که در طبیعت زندگی می کنند جالب است که بدانید در تمام فصل ها از انواع دانه ها تغذیه می کنند، اما در فصل تولید مثل از حشرات نیز تغذیه می کنند. علاوه بر دانه شما می توانید به سهره خود تخم شلغم، تخم ارزن، تخم کاهو، تخم آفتاب گردان و یا گلرنگ نیز بدهید. در فصل تابستان بهتر است که نصف قاشق غذا خوری تخم کاهو و نصف قاشق غذا خوری ارزن را با دو قاشق غذا خوری شاه دانه را مخلوط کنید و به سهره خود بدهید. در فصل زمستان نیز بهتر است که دو قاشق غذا خوری شاه دانه را و نصف قاشق غذا خوری کتان و با نصف قاشق غذا خوری تخم شلغم مخلوط کنید و به سهره خود بدهید.

غذای پرنده نوک دراز

تغذیه پرنده نوک دراز بسیار مهم است و طول عمر آن ها به تغذیه مناسبشان بستگی دارد. آن ها به طور معمول برای تغذیه در یک جزر و مد می کنند و به طور مداوم پرنده نوک دراز به مدت 6 ساعت تغذیه می کنند. بخش بسیار بزرگی از تغذیه آن ها شامل کرم ها مخصوصا خوک کرم ها می باشد.آن ها از پرنده های بسیار خوش خوراکی هستند که برای غذا و هم چنین پیدا کردن آن ساعت ها زمان می گذارند.

انواع غذای پرنده

غذای پرندگان مهم ترین پلن برای نگهداری پرنده شما می باشد، ما در این قسمت می خواهیم به اصلی ترین غذای پرنده و انواع آن بپردازیم، همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

سبزیجات

یکی از مهم ترین غذای خانگی پرنده ها سبزیجات می باشد، می توان گفت که سبزیجات باید در کنار رژیم غذایی پرندگان باشد. البته این را هم باید افزود که از نظر مغذی بودن همه سبزیجات یکسان نیستند. مانند این که کاهو و کرفس فیبر و آب زیادی دارند ولی آن چنان که باید مغذی نیستند. به همین دلیل باید بگوییم که سبزیجاتی که رنگ زرد تیره یا سبز دارند، گزینه ‌های خوبی هستند و می توانید برای پرنده خود از آن ها استفاده کنید. سبزیجات را می توانید به صورت خرد شده، کامل، پخته شده یا گرم شده به پرنده خود بدهید. از سبزیجاتی مانند: فلفل شیرین قرمز، زرد و سبز، گل کلم، کلم بروکلی، هویج، سیب زمینی شیرین، شلغم سبز، چغندر قند و … استفاده کنید

دانه ها

برای اکثر پرندگان خانگی که در قفس نگهداری می شوند، دانه یکی از غذاهای بسیار خوب برای آنها است که می تواندی برای پرنده خود تهیه کنید. البته این موضوع را هم باید عنوان کرد که دانه تنهای 10 درصد رژیم غذایی اکثر پرنده ها را تشکیل می دهد و باید در کنار دانه از غذا های دیگری نیز برای پرنده خود تهیه کنید.

 

میوه ها

اگر پرنده دارید، بهتر است که بدانید، پرندگان عاشق میوه هستند، البته باید افزود که میوه برای آن ها نیز بسیار مفید است. از آن جایی که پرندگان در خوردن میوه بسیار زیاده روی می کنند، بهتر است مقدار میوه به صورت محدود به آن ها داده شود. هم چنین میوه هایی که رنگ‌ های عمیق ‌تری دارند برای پرندگان مغذی ‌تر هستند. برخی از میوه‌ های مناسب شامل: انبه، پاپایا، کیوی، توت، انار، آناناس، طالبی، هلو، شلیل و … می باشند.

 

 

 

دانه‌ های جوانه زده

دانه جوانه زده تازه منبع بسیار خوبی از مواد مغذی هستند، دانه‌ های جوانه زده سرشار از مواد معدنی، ویتامین ‌ها و آنتی اکسیدان‌ ها می باشند و گاهی می توانید از آن ها به عنوان بهترین غذای طبیعی برای پرندگان استفاده کنید. به طور معمول اکثر پرندگان دانه‌ جوانه زده را دوست دارند و راه بسیار مناسبی برای تامین مواد مورد نیاز بدنشان هستند.

حبوبات

حبوبات یکی از غذا های بسیار عالی و با ارزش غذایی بالا برای پرندگان هستند. باید افزود که حبوبات پروتیین های لازم برای بدن دوست پردار شما را تامین خواهند کرد. برای تهیه آن بهتر است که حبوبات را بجوشانید و بدون هیچ ادویه برای پرنده سرو کنید.

نان

در تمام انواع نان ها فیبر وجود دارد که برای پرندگان بسیار مفید است به خصوص در نان های گندم دار. یک تیکه نان می توانید به عنوان تشویقی به پرنده خود بدهید، پرنده ها عاشق خوردن نان هستند.

گندم

گندم منبع مفید پروتئین و کربوهیدرات می باشد و می توانید بعنوان یک صبحانه خوب به پرنده خود بدهید.

 

پاستا

تمام پرنده ها عاشق انواع پاستا و هم چنین ماکارونی هستند، پاستا سرشار از انرژی می باشد. می توانید مقدار پاستا و سبزی را بجوشانید و مخلوط کنید و زمانی که سرد شد برای پرنده خود سرو کنید.

بلال

اکثر پرنده های خانگی عاشق بلال هستند . می توانید بلال را در آب جوش قرار دهید و کمی روغن گیاهی نیز به آن اضافه کنید و سپس به دوست پردار خود بدهید.

آجیل

آجیل ها دارای کالری سیار بالایی هستند به همین دلیل باید در دادن آجیل به پرنده خود احتیاط کنید. به هر جال اجیل ها بسیار خوشمزه و همچنین هوس انگیز هستند و پرندگان عاشق آجیل هستند.

 

غذای پرنده حامله

باید بدانید که غذای پرنده ماده در زمانی که حامله است موضوع بسیار مهمی است که باید به ان اهمیت داده شود. بهتر است زمانی که پرنده شما باردار است یک رژیم غذایی متناسب و سالم تهیه کنید برای این کار می توانید با دامپزشک مشورت کنید. همچنین بهتر است که بدانید که در غذای پرنده کوچک خود، پرنده باردار و هر پرنده دیگری نباید موا غذایی مانند شکلات، هسته سیب، نمکف آووکادو، قارچ، برگ گوجه فرنگی، کافئین و پیاز وجود داشته باشد چرا که این مواد غذایی مانند سم برای آنها می ماند.

ترکیبات غذای پرنده

اگر غذای پرندگان در جدول که برخی از دامپزشکان انجام داده اند، مشاهده کرده باشید می توانید ببینید که غذای پرندگان باید از ترکیباتی تشکیل شده باشد که تمام نیازهای بدن آنها را بتواند تأمین کند. برخی از گروه های غذایی که باید در ترکیبات غذایی که باید در ترکیبات غذایی پرندگان باشد را ما در این قسمت معرفی خواهیم کرد.

 

دانه در ترکیبات غذایی پرندگان

دانه ها از گروه هایی غذایی هستند که بهتر است در رژیم غذایی پرنده از ان ها نیز استفاده شود.

 

 

میوه در ترکیبات غذایی پرندگان

همانطور که در قسمت قبل بیان کردیم، پرندگان عاشق میوه هستند، البته این را هم باید افزود که میوه ها سرشار از ویتامین های لازم برای بدن پرندگان هستند و بهتر است میوه نیز در برنامه غذایی آنها باشد.

 

حبوبات در ترکیبات غذایی پرندگان

به یاد داشته باشید که در ترکیبات غذایی پرندگان خود از حبوبات نیز استفاده کنید، چرا که بدن پرندگان به گروه های غذایی که در حبوبات وجود دارند نیاز دارد.

 

غذای پرندگان زینتی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که پرنده دارید و یا این که می خواهید پرنده زینتی داشته باشید، باید بدانید برای این که پرنده شما بیمار نشود و سالم باشد باید به تغذیه او اهمیت بدهید. باید جیره پرنده خود را به گونه ای تهیه کنید که ترکیب مناسبی از مینرال های ضروری و مهم، ویتامین های لازم و پروتئین های ضروری را داشته باشد. اگر جیره بندی نامناسبی را برای دوست پردار خود تهیه کنید، باعث ایجاد مشکلات و بیماری هایی برای آن ها خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می توانید بیماری های پرندگان را با ئقت مطالعه کنید.

انتخاب رژیم غذایی مناسب برای گونه های مختلف کار چندان آسانی نیست، به همین دلیل توصیه می کنیم که از دامپزشکان کمک بخواهید. بهترین برنامه غذایی برای پرندگان خانگی و زینتی غذای فرموله شده ای است که در آن تنوع بالایی از مواد غذایی تازه و مهم موجود باشد.

 

غذای پرندگان وحشی

در مورد غذای پرندگان وحشی باید گفت از آن جایی که آن ها در طبیعت زندگی می کنند، هر چیزی را می توانند بخورند. برخی از افراد تصور می کنند که پرندگان وحشی دانه نمی خورند، اما در این باره باید بگوییم که آن ها نیز دانه می خورند، البته دانه بخش کوچکی از رژیم های غذایی آن ها را تشکیل می دهد. جالب است که بدانید در ازای هر دانه ای که پرندگان وحشی می خورند به احتمال زیاد 10 عدد یا بیشتر حشره، عنکبوت، پروانه و کاترپیلار خورده اند. آن ها حتی می توانند در طول زمستان نیز منابع خفته پروتئینی را برای خود پیدا کنند.

 

پرندگان وحشی به منابعی که دارای چربی و کربوهیدرات است نیاز دارند. پرندگان وحشی باید بتوانند از چنگال های شاهین و یا عقاب فرار کنند بنابراین به انرژی زیادی نیاز دارند.

غذای پرندگان دریایی

 مشاهده یک پرنده دریایی بر فراز زمین می تواند منظره جذاب و هیجان انگیزی ایجاد کند. اگر مشاهده کرده باشید، اکثر آن ها برای تهیه غذای خود به آب ها شیرجه می زنند. البته این موضوع را هم باید عنوان کرد که پرندگان دریایی گونه های مختلفی دارند. پرندگان دریایی بیشتر در آب ها شیرجه می زنند و از ماهی ها، موجودات ریزی که در دریا زندگی می کنند و حتی خرچنگ ها تغذیه می کنند. هم چنین پرندگان دریایی ظاهر بسیار منحصر به فرد و زیبایی دارند.

سوالات متداول درباره غذای پرنده

مهم ترین غذای پرنده ها شامل چه گروه های غذایی می باشد؟

در این باره باید بگوییم که از مهم ترین غذا های آن ها می توان به مواردی مانند: حبوبات، دانه های جوانه زده، نان، دانه، میوه، آجیل، گندم، پاستا، سبزیجات و بلال اشاره کرد.

 

افراد چه غذا هایی را نباید به پرندگان خود بدهند؟

بهتر است که بدانید که به پرندگان نباید مواد غذایی مانند: شکلات، هسته سیب، نمک، برگ گوجه فرنگی، آووکادو، قارچ، کافئین و پیاز بدهید، چرا که این مواد غذایی همانند سم برای آن ها می ماند.

 

ترکیبات غذای پرنده ها باید به چه صورتی باشد؟

باید جیره پرندگان را به گونه ای تهیه کنید که ترکیب مناسبی از مینرال های ضروری و مهم، پروتئین های ضروری و ویتامین های لازم را داشته باشد. اگر جیره بندی نامناسبی را برای دوست پردار خود تهیه کنید، باعث ایجاد مشکلات و بیماری هایی برای آن ها خواهد شد. بهترین برنامه غذایی برای پرندگان غذای فرموله شده ای است که در آن تنوع بالایی از مواد غذایی تازه و مهم موجود باشد.

 

صاحبان مرغ عشق چه غذا هایی می توانند به پرنده خود بدهند؟

مرغ عشق از پرندگان بسیار حساسی هستند، جیره مناسب مرغ عشق که توسط دامپزشکان طیور توصیه شده است، شامل: تیره گندمیان و بقولات، دانه ها می باشد. هم چنین سبزیجات و میوه جات به رنگ سبز تیره و یا پرتقالی تیره و در نهایت پروتئین به شکل گوشت کاملا پخته شده، محصولات لبنی و تخم مرغ کاملا پخته شده نیز می توانید به آن ها بدهید.

کیسه گونی لمینت,گونی معمولی,گونی رنگی,کیسه گونی معمولی,کیسه گونی لمینت,تولید کننده کیسه و گونی,کیسه گونی مکمل,کیسه گونی پت,کیسه گونی خوراک دام و آبزیان,پاکت لمینت مواد پودری,کیسه و پاکت لمینت رنگی,انواع گونی,انواع کیسه,انواع پاکت,پاکت کامپوزیت,پاکت ضد آب کاغذی,پاکت ضد نم کاغذی,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :