برای تماس کلیک کنید 02166594014

منیزیم استئارت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 9 مهر 1401 در ساعت 15 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

منیزیم استئارت چیست و چه کاربردهایی دارد؟

منیزیم استئارت یکی از پرمصرف ترین مواد افزودنی است که امروزه در داروها و مکمل ها مورد استفاده قرار می گیرد. منیزیم استئارات با اسامی دیگری مانند استئارات گیاهی  یا مشتقاتی مانند اسید استئاریک نیز عرضه می شود.

منیزیم استئارات در دمای اتاق یک پودر جامد و سفید است. این ماده غیر فعال مورد تایید اف دی ای است و معمولا در صنایع داروسازی به عنوان ماده رقیق کننده برای تولید قرص ,کپسول و پودر استفاده می شود.

این ماده علیرغم استفاده گسترده ,یکی از جنجالی ترین مواد تشکیل دهنده در دنیای مکمل ها است. منیزیم استئارات در اصل حاوی دو ماده اسید استئاریک و منیزیم است.

منیزیم یک ماده معدنی ضروری در رژیم غذایی است و بیشتر بزرگسالان هر روز بین 310 تا 420 میلی گرم منیزیم نیاز دارند. تقریبا نیمی از کل منیزیم موجود در بدن انسان در استخوانها قرار دارد و باقی آن به ساخت پروتئین ها ,حفظ و عملکرد ماهیچه ها و عصب ها ,تنظیم قند و فشار خون و رونویسی دی ان آ کمک می کند.

اسید استئاریک, یک اسید چرب اشباع شده است که در بسیاری از غذاها از جمله چربی ها و روغن های حیوانی و گیاهی یافت می شود. کاکائو و بذر کتان حاوی مقادیر قابل توجه اسید استئاریک هستند.

اسید استئاریک چربی اشباع غالب در رژیم غذایی انسان است . استئارت ها مواد مغذی هستند که بخش طبیعی هر نوع چربی اعم از حیوانی یا گیاهی را تشکیل می دهند و به طور معمول به مقدار چند گرم در روز از طریق منابع غذایی معمولی مصرف میشوند. اسید استئاریک تا حد زیادی توسط کبد به اسید اولئیک تبدیل می شود.

کاربرد منیزیم استئارات در صنایع غذایی چیست؟

منیزیم استئارات اغلب به عنوان یک افزودنی در مکمل های غذایی ,مواد غذایی و مواد آرایشی استفاده می شود. این ماده پس از تجزیه در بدن به اجزا تشکیل دهنده خود تبدیل می شود.

این ماده از واکنش استئارات سدیم با نمک منیزیم یا از واکنش اکسید منیزیم با اسید استئاریک تولید می شود. در برخی از مکمل های غذایی درج می شود که سدیم استئارات مورد استفاده در تولید منیزیم استئارات از اسید استئارات مورد استفاده در تولید منیزیم استئارات از اسید استئاریک مشتق از گیاهان بدست آمده است.

این ترکیب اغلب به عنوان یک ماده ضد چسبندگی در ساخت قرص ها ,کپسول ها و پودر ها استفاده می شود. این ماده ضد چسبندگی در ساخت قرص ها,کپسول ها و پودر ها استفاده می شود. این ماده با خواص روان کنندگی از چسبیدن مواد اولیه هنگام تولید محصولات مختلف جلوگیری می کند .منیزیم استئارات ممکن است جذب آب توسط قرص و در نتیجه حل شدن آن در معده را کاهش دهد تا دارو آهسته تر جذب بدن شود.

منیزیم استئارات همچنین می تواند در فرآیند های تولید پوشش خشک به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد. این ماده در تولید آب نبات های فشرده و برای اتصال قند در شیرینی های سخت مانند شیرینی های نعناعی استفاده می شود.

منیزیم استئارات با ممانعت از چسبیدن اجزا مختلف در فرآیند تولید به تسریع حرکت مواد اولیه در تجهیزات مکانیکی کمک میکند. این ماده همچنین به عنوان امولسیفایر,چسباننده و ضخیم کننده ,ضد خوردگی,روان کننده و ضد عفونی کننده عمل می کند.

ایمنی و خطرات

استئارات منیزیم به طور کلی برای مصرف انسان در سطوح زیر 2500 میلی گرم / کیلوگرم در روز بی خطر تلقی می شود و بطور کلی از نظر اف دی ای به عنوان یک افزودنی ایمن شناخته می شود.

این ترکیب نه تنها برای اهداف تولید خارق العاده است بلکه  بلع قرص را آسانتر و حرکت آنرا در دستگاه گوارش تسهیل می کند. منیزیم استئارات همچنین یک ماده واسطه است که باعث تقویت اثر درمانی مواد فعال داروهای مختلف برای تقویت جذب دارو و حلالیت آن می شود.

این ترکیب یک ماده غیر فعال رایج در مکمل ها و داروها ایت که بیشتر به عنوان پر کننده مورد استفاده قرار میگیرد . این ماده هیچ کارکرد دارویی ندارد وفقط به عنوان فیلر استفاده می شود.

علیرغم کاربرد گسترده و مشخصات ایمنی عالی,این ترکیب در یک دهه اخیر به یک موضوع بحث برانگیز تبدیل شده است و ادعاهایی در رابطه با سمی بودن این ماده و تاثیر بد آن بر روی روده ها یا تحریک آرتریت منتشر شده است.

گونی لمینت دولایه,کیسه گونی لمینت,پاکت لمینت,گونی بافی,کیسه بافی,گونی معمولی آردی,کیسه گونی جهت پرکردن مواد معدنی,گونی لمینت,پاکت لمینت

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :