برای تماس کلیک کنید 02166594014

کاربرد سوکرالوز

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 6 آذر 1401 در ساعت 9 : 31 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

کاربرد سوکرالوز

این مقاله شامل اطلاعات مفید و کاربردی درباره ویژگی ها,خواص و کاربرد سوکرالوز و موارد مصرف گوناگون آن است.همچنین اگر تصمیم به خرید سوکرالوز در بازار شیمیایی می توانید از لیست پیشنهادی فروشندگان شیرین کننده مصنوعی سوکرالوز در انتهای مقاله استفاده نمایید. حجم محصول، درصد خلوص، نرخ ارز و شرکت تولیدکننده به طور کلی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت مواد شیمیایی هستند؛ قیمت سوکرالوز نیز تحت تاثیر این موارد است.

سوکرالوز یک شیرین کننده بدون کالری است که بدون افزودن کالری یا کربوهیدرات به شیرینی غذاها و نوشیدنی ها کمک می کند. سوکرالوز قند نیست ولی از طریق فرآیندی تهیه می شود که از ساکارز یا قند معمولی شروع می شود.

اگرچه سوکرالوز باعث شیرینی خوراکیها می شود اما ساختار آن از تجزیه آن توسط آنزیم های دستگاه گوارش جلوگیری می کند و بیشتر سوکرالوز مصرفی (حدود ۸۵ درصد) جذب نمی شود.

تنها حدود ۱۵ درصد از این قند جذب بدن می شود و تقریبا تمام سوکرالوز جذب شده به سرعت از طریق ادرار دفع می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این ماده شیرین کننده در ادامه مقاله با ما در نشریه جهان شیمی فیزیک همراه باشید.

سوکرالوز چیست و قیمت خرید و فروش آن چقدر است ؟

سوکرالوز یک شیرین کننده و جایگزین قند مصنوعی است که در اتحادیه اروپا نیز با شماره E955 شناخته می شود. این شیرین کننده با کلرینه شدن ساکارز تولید می شود و حدود ۳۲۰ تا ۱۰۰۰ برابر شیرین تر از ساکارز، سه برابر شیرین تر از پتاسیم آسپارتام و آسولفام و دو برابر شیرین ساخارین سدیم است.

در حالی که سوکرالوز تا حد زیادی ماندگار است و برای استفاده در دمای بالا (مانند کالاهای پخته شده) ایمن در نظر گرفته شده است، اما برخی شواهد نشان می دهد که در دمای بالاتر از ۱۱۹ درجه سانتی گراد تجزیه می شود.

موفقیت تجاری محصولات مبتنی بر سوکرالوز از مقایسه آن با سایر شیرین کننده های کم کالری از نظر طعم، ثبات و ایمنی ناشی می شود. این ترکیب معمولاً با نام تجاری Splenda به فروش می رسد.

 

کاربرد سوکرالوز

کاربرد سوکورالوز در تولید محصولات غذایی و آشامیدنی بسیار زیاد است زیرا یک شیرین کننده بدون کالری است و باعث ایجاد پوسیدگی دندانی نیم شود. این ترکیب همچنین برای مصرف بیماران دیابتی و غیر دیابتی بی خطر است و بر میزان انسولین تأثیری ندارد.

اگرچه فرم پودر شده این شیرین کننده مبتنی بر سوکرالوز یعنی اسپلندا حاوی 95% ( بصورت حجمی ) مواد حجیم کننده دکستروز و مالتو دکسترین است که بر سطح انسولین تأثیر می گذارد.

سوکرالوز به عنوان جایگزین یا در ترکیب با سایر شیرین کننده های مصنوعی یا طبیعی مانند آسپارتام، پتاسیم استول سولفام یا شربت ذرت با فروکتوز بالا در خوراکیها استفاده می شود. این شیرین کننده در محصولاتی مانند آب نبات، میان وعده های صبحانه، قهوه آماده و نوشابه استفاده می شود و در میوه های کنسرو شده نیز وجود دارد.

این ماده در نوشیدنی های مختلف مانند آب میوه ها، نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا، نوشیدنی های حاوی کافئین و الکلی وجود دارد و معمولا مقدار مصرف آن در این نوشیدنی ها ۸% تا ۱۰% است.

 

دانستی های جالب درباره Sucralose
سوکرالوز در تولید شیر سویا برای از بین بردن بوی لوبیای سویا و بهتر شدن طعم شیر استفاده شود. این ترکیب برای نوشیدنی های الکلی نیز مناسب است به عنوان مثال در شراب میوه ای، مقدار کمی از آن می تواند طعم و مزه را بهبود بخشد، این ترکیب اسیدیته برخی از محصولات شراب را پوشانده و طعمی شیرین، ملایم و بدون بو ایجاد کند.

برخلاف آسپارتام، سوکرالوز در برابر حرارت پایدار است و می تواند در پخت و پز استفاده شود. این ترکیب می تواند مقدار قند موجود در محصولات قهوه را کاهش دهد بنابراین مصرف انرژی را کاهش می دهد. این ماده به تنهایی یا در ترکیب با سایر شیرین کننده ها مانند ساکارز، فروکتوز و شربت ذرت با فروکتوز بالا قابل استفاده است.

جالب است بدانید بیشتر ماست های سنتی با سوکرالوز شیرین می شوند و در مجموع ۶ تا ۱۰ درصد سوکرالوز باید در طول تولید ماست به آن اضافه شود. همه ما می دانیم که خوردن بیش از حد زیاد محصولات قندی باعث بیماری هایی مانند چاقی، تصلب شرایین کرونر می شود و خطری برای افراد دیابتی است که با اثرات ماست بر سلامتی مغایرت دارد. استفاده از این ترکیب برای جایگزینی ساکارز و سایر شیرین کننده ها می تواند به طرز موثری طعم ماست را بهبود بخشد و آن را شیرین و جذاب کند.

 

قیمت انواع سوکرالوز موجود در بازار

۳ نوع سوکرالوز در بازار وجود دارد. سوکرالوز خالص به صورت پودر و گرانول موجود است و چین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده ای ماده در جهان است.

سوکرالوز مایع یک مایع شفاف و بی رنگ است و معمولاً از ۲۵٪ سوکرالوز یا غلظت های دیگر تولید می شود و ممکن است حاوی ترکیبات دیگری از جمله مواد نگهدارنده (مانند سوربات پتاسیم، بنزوات سدیم)، مواد اسیدی (به عنوان مثال اسید سیتریک، اسید سوکسینیک) باشد. فرم مایع پایدارتر است و ماندگاری بیشتری دارد.

عوارض سوکرالوز

مانند دیگر شیرین کننده های مصنوعی، سوکرالوز بسیار بحث برانگیز است. برخی ادعا می کنند که کاملاً بی ضرر است، اما مطالعات جدید نشان می دهد که ممکن است تأثیراتی بر متابولیسم بدن داشته باشد.

آیا خرید و مصرف سوکرالوز ایمن است ؟

برای برخی افراد مصرف آن ممکن است سطح قند خون و انسولین را افزایش دهد. همچنین ممکن است به محیط باکتریایی روده آسیب برساند، اما این مورد باید در انسان مورد بررسی قرار گیرد.

ایمنی سوکرالوز در دمای بالا نیز زیر سوال رفته است بنابراین ممکن است بخواهید از پختن آن خودداری کنید زیرا می تواند ترکیبات مضر آزاد کند.

همانطور که گفته شد اثرات طولانی مدت سلامتی این شیرین کننده هنوز مشخص نیست، اما مقامات بهداشتی مانند سازمان غذا و دارو (FDA) آن را بی خطر می دانند

سوکرالوز سرطان

صدها میلیون نفر در سرتاسر جهان شیرین کننده های مصنوعی مصرف می کنند که می تواند در انواع زیادی از غذاها و نوشیدنی ها از جمله نوشابه ها، کیک ها و غذاهای مخصوص بیماران دیابتی و همچنین داروها یافت شود.

مشکل فزاینده چاقی در کشورهای توسعه یافته که از دهه ۷۰ در اروپا و ایالات متحده آغاز شد، منجر به افزایش تقاضا برای غذاها و نوشیدنی های کم کالری شده است. با این حال، گسترش بازار شیرین کننده های مصنوعی همچنین منجر به افزایش نگرانی در میان مصرف کنندگان از نظر ایمنی و اثرات بالقوه سلامت بلندمدت، به ویژه با توجه به خطرات بالقوه سرطان شده است.

در یک مطالعه جدید مشخص شد که موش ها پس از خوردن این شیرین کننده مصنوعی کم کالری در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان هستند. مطالعات اولیه ما بر روی موش‌ها نشان داد که مصرف این شیرین کننده احتمال ابتلا به چندین نوع سرطان را افزایش می دهد ولی تحقیقات بیشتری در این رابطه لازم است.

مضرات سوکرالوز

مجموعه تحقیقاتی که در سال‌های پس از اولین تایید سوکرالوز انجام شده است، نشان می‌دهد که ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی داشته باشد. مطالعات نشان می‌ دهند که شیرین‌ کننده‌های مصنوعی از جمله سوکرالوز در واقع می‌ توانند میل به شکر را بدتر کنند.

سوکرالوز وقتی همراه با کربوهیدرات مصرف می شود ممکن است منجر به مقاومت انسولینی و افزایش وزن شود. مصرف نوشابه های رژیمی، از جمله آنهایی که دارای سوکرالوز هستند، ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را افزایش دهد.

برخی شواهد نشان می دهد که سوکرالوز برای باکتری های روده شما مضر است. برخی از پزشکان می گویند که اطلاعات ایمنی کافی برای استفاده از شیرین کننده های مصنوعی در زنان باردار یا شیرده، کودکان، افراد مبتلا به دیابت و مبتلایان به میگرن یا صرع وجود ندارد. این شیرین کننده ممکن است در دماهای بالا محصولات جانبی خطرناکی تشکیل دهد.

اگرچه این قند در ابتدا به عنوان یک افزودنی بی خطر و بی اثر در نظر گرفته می شد، اما شواهد به دست آمده تأثیر نامطلوب آن بر میکروبیوتای روده و سلامتی در حال حاضر توجه بیشتری را به خود جلب کرده است. مطالعات انجام شده نشان داد که این قند آسیب روده و التهاب را در مدل های حیوانی برای بیماری التهابی روده (IBD)، از جمله مدل های کولیت اولسراتیو و بیماری کرون تشدید می کند.

همچنین مشخص شد که سوکرالوز به شدت کولیت ناشی از سولفات دکستران (DSS) را تشدید می‌ کند و باعث ایجاد تغییراتی در میکروبیوتای روده، سد روده و اختلال در غیرفعال شدن پروتئازهای گوارشی با واسطه بیلی روبین دکونژوگه می‌ شود. به خوبی مستند شده است که IBD خطر ابتلا به سرطان کولورکتال (CRC) را افزایش می دهد- سومین سرطان شایع در سطح جهان که در کشورهای توسعه یافته از میزان بالایی برخوردار است.

سوکرالوز در رژیم کتوژنیک

اگر اهداف کتو شما شامل سلامت و تندرستی طولانی مدت باشد جایگزین های بسیار بهتری برای سوکرالوز وجود دارد. بهترین جایگزین در رژیم کتوژنیک استویا است. به یاد داشته باشید، شما همچنین می توانید با ترکیب دو یا چند شیرین کننده کم کربوهیدرات طعم های مختلف یا خواص دیگر را به دست آورید.

به عنوان مثال، شیرین کردن خوراکی ها با قند الکلی (مانند اریتریتول) می تواند طعم تلخ استویا را کاهش دهد. یا می توانید کمی عصاره میوه را به دستور غذاهای خود اضافه کنید. اما در نهایت، به خاطر داشته باشید که هر شیرین کننده تی حتی گزینه های سالم، طبیعی و بدون کالری، می توانند اعتیاد به شکر را تداوم ببخشد.

بنابراین اگر می‌ خواهید استفاده از شیرینی ها را کنار بگذارید بهترین راه حل این است که برای مدتی از مصرف شیرینی ‌ها اجتناب کنید، سپس برای ایجاد یک رابطه سالم‌تر با خوراکی‌ها با رژیم کتو تلاش کنید.

اگر در حال گذار به یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا سبک زندگی کتوژنیک هستید، طبیعتا چشمان شما جذب محصولات «بدون قند» و «کم کربوهیدرات» در قفسه‌ های فروشگاه‌های مواد غذایی می ‌شود. بسیاری از این محصولات حاوی سوکرالوز هستند. اگرچه مقدار کم این قند مصنوعی احتمالا به شما آسیب نمی رساند ولی مصرف مکرر آن ایده خوبی نیست.

پرسش های رایج در مورد سوکرالوز

خرید سوکرالوز در سایت جهان شیمی چگونه است؟

جهان شیمی شما را به بهترین فروشندگان سوکرالوز متصل می ‌کند.

 

خرید قرص سوکرالوز

قرص سوکرالوز یکی از اشکال شیرین کننده های مصنوعی موجود در بازار است که می توان در رژیم های کاهش وزن و کم کالری از آن استفاده کرد. این قرص معمولا توسط پزشک برای افراد دیابتی تجویز می شود زیرا باعث افزایش قند خون نشده و تقریبا بدون تغییر شکل از بدن دفع می شود. سوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی بدون کالری است که به طور گسترده در هزاران غذا و نوشیدنی در سراسر جهان استفاده می شود. از زمان معرفی این قند مصنوعی در حدود ۲۰ سال پیش، میلیون ها نفر به Splenda به عنوان راهی برای لذت بردن از برخی از شیرینی های مورد علاقه خود با کالری کمتر روی آورده اند. با جایگزینی سوکرالوز با شکر می توان به محدود کردن کالری دریافتی کمک کرد. این قند مصنوعی می تواند به ویژه برای افراد مبتلا به دیابت که نیاز به نظارت بر مصرف قند دارند، مفید باشد زیرا غذاها و نوشیدنی ها را شیرین می کند اما باعث نمی شود که سطح قند خون آنها به اندازه قند معمولی افزایش یابد. با اینکه سوکرالوز کالری کمی دارد ولی این لزوما به این معنی نیست که به کاهش وزن کمک می کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند افرادی که شکر را با شیرین ‌کننده‌های مصنوعی جایگزین می‌کنند، ممکن است به طور متوسط ​​یک پوند یا کمتر اضافه وزن داشته باشند.‌ با اینحال بسیاری از افراد معتقدند که نوشیدن نوشیدنی های حاوی سوکرالوز یا سایر شیرین کننده های مصنوعی به آنها کمک می کند کالری ها را بهتر بشمارند و وزن سالم خود را حفظ کنند.

قیمت خرید سوکورالوز

قیمت خرید و فروش سوکرالوز برحسب درصد آن در بازار متفاوت است و شما می توانید از طریق شرکت های معتبری که در ادامه معرفی می شوند، با بهترین قیمت، اقدام به خرید سوکرالوز نمایید. همانطور که گفته شد درصد خلوص مواد شیمیایی از عوامل بسیار مهم در تعیین قیمت آن ها هستند. در مورد سوکرالوز نیز شرایط به همین صورت است. برند شرکت تولیدکننده  نیز عامل مهم دیگری در تعیین قیمت سوکرالوز است.

 

فروش سوکورالوز

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت خرید و فروش سوکرالوز از لیست فروشندگان پیشنهادی در قسمت بعد استفاده نمایید. این لیست شامل معتبرترین خریداران و فروشندگان سوکرالوز در بازار مواد شیمیایی است. برای آگاهی از اطلاعات تماس، حوزه فعالیت، آدرس، تلفن و سایر کانال های ارتباطی فروشنده موردنظر، تنها کافی است روی گزینه «اطلاعات تماس» کلیک کنید.

فروش سوکورالوز چینی

سوکورالوز چینی بعنوان یک شیرین کننده همه منظوره مجاز شناخته شده است به این معنی که می تواند بعنوان یک ماده افزودنی در هر نوع غذا یا نوشیدنی استفاده شود. سوکورالوز چینی بطور استثنایی پایدار است بنابراین غذاها و نوشیدنی های شیرین شده با آن تحت طیف وسیعی از شرایط شیرین باقی می مانند.

سوکرالوز چینی درغذاهای منجمد مانند بستنی و سایر دسرهای منجمد  و همچنین غذاهایی که باید تا دمای  بالا گرم شوند مانند محصولات پخته شده و غذاهایی که نیاز به استریل کردن دارند اغلب استفاده می شود. همچنین به دلیل اینکه مانند قندها پوسیدگی زا یا  قابل تخمیر نیست، بنابراین خطر پوسیدگی دندان را افزایش نمی دهد.

 

 

قیمت سوکرالوز مارک جین هی (جین هه)

سوکورالوز مارک جین هی در میان سایر شیرین کننده های مصنوعی منحصر بفرد است زیرا از شکر واقعی ساخته شده است که در طی یک فرایند شیمیایی ساختار شیمیایی آن را تغییر می دهند و آن را ۶۰۰ برابر شیرین تر از شکر و اساساً بدون کالری می کنند.

طرفداران این شیرین کننده آن را دوست دارند زیرا مانند برخی قندهای تقلبی مزه تلخی ندارد. به همین دلیل است که اجتناب از آن بسیار سخت است و چون در گرما ثابت می ماند، می توانید آن را همراه با شکر در محصولات پخته شده استفاده کنید. برند سوکرالوز جین هی در سراسر جهان در بسیاری از محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران خاص خود را دارد.

فروش سوکرالوز مارک کانبو (کامبو)

سوکرالوز مارک کانبو اغلب در محصولات مخصوص افراد دیابتی استفاده می شود زیرا هیچ اثر مستقیم منفی بر سلامتی در افرادی که از این شیرین کننده را برای طولانی مدت مصرف می کنند، پیدا نکرده اند. این مسئله هم برای افراد سالم و هم برای افراد دیابتی صادق می کند.این شیرین کننده مانند شکر طعم شیرینی را ایجاد می ‌کند، اما چیزی که آن را متمایز می ‌کند این است که پس از مصرف، سطح قند خون را افزایش نمی ‌دهد بنابراین علاوه بر اینکه بر انسولین تاثیر نمی گذارد، می تواند به کاهش وزن و کاهش اشتهای افراد نیز کمک کند و همچنین می تواند تمایل به مصرف غذاها و دسرهای شیرین را نیز در افراد کاهش دهد.

گونی معمولی رنگی,گونی آرد,کیسه گونی سبوس,گونی لمینت,کیسه دولایه,پاکت کامپوزیت,پاکت لمینت رنگی,گونی معمولی رنگی,کیسه 3 لایه,گونی ضد آب,کیسه گونی لمینت,پاکت لمینت,گونی صدفی,پاکت پلی یورتان,کیسه گونی داخل رنگی,پاکت کاغذی,گونی کاغذی چند لایه,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :